5 Polskich strony, które kiedyś były popularne, a dziś o nich nikt nie pamięta

Nasza-Klasa.pl 2010

Oto pięć Polskich stron internetowych, które jeszcze kilka lat temu były mega popularne. Wszystkie były świetnymi biznesami i miały miliony odwiedzin dziennie! Były ogromnymi firmami zarabiającymi miliony! A dziś…? Dziś nikt o nich już nie pamięta.

@techmatepl

Technologiczne ciekawostki 💪 Zapraszam 🎈 #ciekawostka #ciekawostki #technology #technologia #polska

♬ Coffee for Your Head – Vinyll

Nasza-Klasa.pl – Polski portal społecznościowy

Na Naszą Klasę wchodziło się kilka razy dziennie. Był to portal działający na zasadzie Facebooka. Tylko, że nie było tablicy. Były tylko profile użytkowników. Dodawaliśmy się do znajomych, do szkół i klas do których chodziliśmy. Można było wysyłać wiadomości prywatne. Każdy wchodził na NK kilka razy dziennie.

Nasza-klasa.pl 2010

Fotka.pl – portal z naszymi zdjęciami

Przed NK korzystało się z Fotki. Fotka.pl był również polskim portalem społecznościowym. Podobnie jak na NK brakowało tam cczegoś w stylu Facebookowego walla. Na Fotka.pl mogliśmy oglądać profile innych osób, wystawiać im oceny (od 1 do 10). Chyba, że ktoś kupił profil “Gwiazdy” wtedy mógł otrzymywać również oceny 11. Ah tak, Gwiazda i Super-Gwiazda, czyli specjalne odznaczenie naszego profilu mogliśmy otrzymać na 30 dni, jeżeli wysłaliśmy SMS-a za dyszkę.

Fotka.pl 2010

PEB.PL – największe polskie forum dyskusyjne

Tak. Kiedyś dyskusje nie toczyły się na grupkach na Facebooka, a na forach dyskusyjnych. For dyskusyjnych było bardzo dużo. Były fora motoryzacyjne, fora o grach, fora o ubraniach itd.. Na każdym z nich trzeba było się oddzielnie rejestrować. Największym polskim forum był PEB.PL – było to forum dyskusyjne na każdy temat. Posiadało setki działów, a użytkownicy pisali tysiące postów dziennie.

PEB.PL 2010

Wrzuta.pl – Polski YouTube

Wrzuta.pl była serwisem na którym mogliśmy wrzucać (uploadować) rzeczy. Na serwis mogliśmy wgrać zdjęcie, muzykę lub filmiki, a następnie wysłać komuś link. Wrzuta miała być trochę YouTubem, trochę Spotify. Niestety większości osób kojarzy się głównie z piractwem i nielegalnym pobieraniem mp3.

Wrzuta.pl 2010

Bramka.pl – serwis do wysyłania SMS

Wielką popularnością swego czasu cieszyły się bramki SMS, czyli strony z których było można do kogoś bezpłatnie wysłać SMSa. Kiedyś nie było Messengera, więc SMSów pisało się bardzo dużo – mniej-więcej tyle co dziś piszecie na Messengerze. Wysłanie SMSa do osoby w innej sieci było dość drogie (20 gr), dlatego używało się bramek SMS.

BRAMKA.PL 2010

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne