Czy można zobaczyć 3D bez okularów? Acer SpatialLabs

Acer SpatialLabs

Na targach technologicznych Computex 2024 mieliśmy okazję zobaczyć prezentacje technologii Acer SpatialLabs.

Acer SpatialLabs – co to?

Acer SpatialLabs to technologia pozwalającą widzieć efekt głębi obrazu 3D bez konieczności noszenia specjalnych okularów. Jak działa Acer SpatialLabs? Kamery umieszczone w monitorze (w jego górnej ramce) śledzą nasze oczy i wyświetlają dla każdego z nich inny obraz, a przez to powstaje efekt 3D.

Acer SpatialLabs co to

Technologia Acer SpatialLabs jest już dostępna w monitorach oraz laptopach producenta. Są to np. laptopy z ekranem 3D: Acer Predator Helios 3D 15 SpatialLabs Edition i Aspire 3D 15 SpatialLabs™ Edition, oraz monitory 3D: Acer SpatialLabs View Pro 27 i Acer Predator SpatialLabs View 27. Na laptopach i monitorach można oczywiście oglądać również “zwykły” obraz 2D.

Acer efekt 3D bez okularów

Największą wadą Acer SpatialLabs jest to, że obraz na monitorze może oglądać tylko jedna osoba. Inne osoby (których gałki oczne nie są w tym momencie śledzone) będą widzieć na monitorze zdefektowany obraz.

Acer SpatialLabs jak działa

Acer SpatialLabs – czy to działa?

Obraz 3D wyświetlany przez Acer SpatialLabs jest niesamowicie realistyczny. Efekt 3D wygląda dokładnie tak samo jakbyśmy używali okularów 3D w kinie.

Acer laptop z ekranem 3D

Podczas targów technologicznych Computex 2024 w Tajwanie, Acer przygotował wiele stanowisk, na których mogliśmy przetestować efekt 3D. Zobaczyliśmy zdjęcia, filmy wideo oraz gry.

Acer SpatialLabs Computex 2024

Największe wrażenie zrobił na mnie model owada w 3D. Kiedy się do mnie, to aż odskoczyłem. Mieliśmy okazję zagrać również w Street Fightera. Dzięki efektowi 3D nasza immersja się mocno zwiększą.

Acer opracował technologię o nazwie SpatialLabs i umieścił ją w swoich monitorach i laptopach.

Kamera do nagrywania w 3D – Acer SpatialLabs Eyes Stereo

Acer zaprezentował kamerę przestrzenną do nagrywania w 3D – Acer SpatialLabs Eyes Stereo. Jest to kamerka podobna do zwykłej kamerki internetowej podłączanej do komputera. Wyróżnia się jedynie tym, że posiada dwa obiektywy.

Kamera 3D Acer SpatialLabs Eyes Stereo

Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo jak działa kamerka i jest bardzo dobrze. Podczas targów kobieta wkładała i wyjmowała rzeczy do walizki. Efekt 3D był widoczny doskonale. Czuliśmy jakby stała obok nas. Wow.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne