Powstał “polski Facebook”, ale lepiej się tam nie rejestrować

Albicla

Powstał “polski Facebook” – Albicla.com. Tylko, że w polskim serwisie społecznościowym sporo rzeczy poszło nie tak. Oto dlaczego lepiej nie rejestrować się na Albicla.

Albicla – co to?

Albicla.com to polski portal społecznościowy. Przesuwając w dół tablice, wyświetlają się posty obserwowanych osób i firm. Użytkownicy tworzą swoje profile na których mogą udostępniać zdjęcia, posty oraz linki. Albicla działa podobnie do Facebooka. Portal społecznościowy Albicla ma być wolnym serwisem i odpowiedzią na postępującą cenzurę w social mediach. Albicla ma umożliwić każdemu wyrażania swoich poglądów.

Albicla kto jest właścicielem

Właścicielem portalu społecznościowego Albicla.com jest firma Słowo Niezależne Sp. z o.o. – wydawca portalu Niezależna.pl. Firma jest zarejestrowana w Warszawie. Prezesem firmy Słowo Niezależne Sp. z o.o. jest Tomasz Sankiewicz. Tomasz Sankiewicz jest również wiceprezesem Telewizji Republika (Telewizja Republika S.A.).

Albicla wyciek danych

Albicla wyciek danych

Portal Albicla ma zaledwie kilka dni, a już wyciekły dane wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Poza danymi użytkowników można było również uzyskać dostęp do plików źródłowych portalu.

Błędy Albicla

polski facebook

Albicla ma masę błędów. Wiele rzeczy po prostu nie działa. Przykłady?

  • Serwer często pada.
  • Nie działa przycisk like.
  • Po prawej na kompie wyświetlają się proponowane profile, klikam obserwuj, a po odświeżeniu okazuje się, że jednak ich nie obserwuje.
  • Na moim profilu wyświetla się zakładka “Obserwuje”. Mimo tego, że obserwuje kilkanaście osób, nic tu nie ma.
  • Ktoś stworzył konto o nazwie login. Po wejściu w jego profil zostaniemy wylogowani.
  • Ktoś stworzył konto o nazwie “delete_account” i po wejściu na jego profil nasze konto zostaje usunięte.
  • Poważnym bugiem była również możliwość pisania postów w imieniu innych osób bez dostępu do ich konta.

Na takim właśnie poziomie jest portal Albica. Polski portal społecznościowy jest pełny błędów.

Albicla zalew fałszywych kont

Albicla fałszywe konta

Portal Albicla zalały fałszywe konta. Są to między innymi konta polityków. Portal w żaden sposób nie przeprowadza weryfikacji osób publicznych.

Albicla cenzura

Albicla polski facebook

Portal, który miał być bez cenzury, jednak cenzurę ma. Jest już nawet sprawa na policji za udostępnianie treści nielegalnych. Sam regulamin o niej mówi: W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ALBICLA publikowane treści są monitorowane w celu wykrywania przypadków niewłaściwego korzystania z ALBICLA lub szkodliwego działania w stosunku do innych osób. Stwierdzenie naruszeń, o których mowa w ust. 9 może skutkować usunięciem treści, zablokowaniem dostępu do określonych produktów, usług lub funkcji ALBICLA, zablokowaniem konta, a w szczególnych sytuacjach powiadomieniem organów ścigania.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne