Lokalizator Apple AirTag – recenzja

Apple AirTag

Czym jest i jak działa Apple AirTag? Oto moja recenzja lokalizatora Apple AirTag w której sprawdzę jak działa AirTag i czy warto go kupić? Jak AirTag ułatwia znajdowanie zgubionych przedmiotów! Oto test Apple AirTag.

Co to Apple AirTag?

AirTag konfiguracja

Czym jest AirTag? AirTag to lokalizator. Parujecie go z iPhone, a następnie przypinacie AirTaga do kluczy, wrzucacie do portfela lub wieszacie na obroży psa.

Apple AirTag klucze

Jeżeli zgubicie klucze / portfel / psa, to odpalacie aplikacje Lokalizator na telefonie lub stronę internetową iCloud. Teraz wyświetli się lokalizacja GPS Waszej zguby. Nie ważne czy zgubiliście coś w mieszkaniu czy kilkaset kilometrów od domu.

Jak działa Apple AirTag?

Standardowe lokalizatory innych firm działają do kilkuset metrów – po prostu aż skończy się zasięg Bluetooth między telefonem a lokalizatorem. Dlaczego? Ponieważ tanie lokalizatory nie mają karty SIM, więc nie ma jak przesłać danych o położeniu.

Lokalizator Apple AirTag

Tutaj Apple wymyśliło coś naprawdę fajnego. Jeżeli AirTag znajdziecie się w pobliżu dowolnego innego iPhone, iPada lub Maca to dostaniecie prezyzyjnie informacje o położeniu zgubionej rzeczy. Lokalizacja wyświetla się na mapie. Możecie też włączyć dźwięk, aby ułatwić znalezienie rzeczy w obrębie pokoju / mieszkania.

Zagrożenie Apple AirTag

AirTag

Niestety AirTag budzi również sporo wątpliwość natury moralnej – jest on mega mały, łatwo wrzucić go komuś do plecaka, kieszeni w garniturze, do samochodu przy kole zapasowym. Po wrzuceniu AirTaga możemy łatwo kogoś śledzić.

Zawartość opakowania AirTag

Zawartość opakowania AirTag

W opakowaniu znajduje się lokalizator Apple AirTag w włożoną baterią CR2032 oraz instrukcja obsługi. Bateria CR2032 to taka “standardowa od zegarka”. Apple twierdzi, że bateria powinna wytrzymać około rok czasu, następnie możemy ją samodzielnie wymienić.

Zawartość opakowania AirTag

Niestety Apple AirTag nie ma żaden dziurki na zawieszenie smyczki lub breloczka. Jeżeli chcemy przymocować AirTag do kluczy to musimy dokupić specjalne akcesoria. Oficjalne akcesoria są niestety dość drogie – za ten pasek do AirTaga dałem więcej niż za samego AirTaga – 179 złotych w sklepie Apple. Na szczęście na AliExpress można znaleźć odpowiedniki za około 10 złotych.

AirTag brelok do kluczy

Apple AirTag czy warto?

Apple AirTag portfel

AirTag kosztuje 159 złotych. Uważam, że jest to niska cena za tego typu lokalizator i warto go kupić. Ja wyposażyłem się w trzy – do kluczy do mieszkania, do kluczy do samochodu oraz do portfela. W przypadku zgubienia napewno mocno ułatwi znalezienie zgubionych rzeczy.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne