Co to jest i jak działa Apple Intelligence? Wszystko o Apple AI

Apple Intelligence

Apple na konferencji WWDC 2024 pokazało swoją sztuczną inteligencję o nazwie Apple Intelligence (AI). Oglądający jednak byli bardzo zawiedzeni. Dlaczego?

Apple Intelligence – co to?

Apple AI

Apple Intelligence to sztuczna inteligencja przygotowana dla urządzeń Apple – telefonów iPhone, tabletów iPad i komputerów Mac. Apple Intelligence to kilka nowych przydatnych funkcji, które uprzyjemnią nam codziennie korzystanie z elektroniki.

Jak skorzystać z Apple Intelligence?

Z Apple AI będzie można korzystać tylko w języku angielskim. Jeżeli mamy na telefonie ustawiony język polski, to nie będziemy mogli używać Apple Intelligence.

Apple Intelligence jakie telefony

Apple Intelligence działa na iPhone 15 Pro (na zwykłej wersji 15 nie działa), iPadach z procesorem M1 lub nowszym oraz komputerach ma z procesorem M1 lub nowszym.

Apple Intelligence – najlepsze funkcje

Rozmowy głosowe z Siri będą bardziej natualne. Można np. poprosić asystenta, aby puścił podcast, który wysłała mi Ola tydzień temu. Apple Intelligence przeanalizuje nasze wiadomości z Olą i znajdzie dokładnie ten podcast.

Sztuczna Inteligencja Apple

AI przygotuje dla nas sugestie automatycznych odpowiedzi na wiadomości i e-maile na podstawie ich treści. AI zaczyta pytania i prośby w wiadomości, a następnie przygotuje dla nas propozycje. Po kilku wyborach powstanie e-mail. Można wybrać też styl wiadomość np. koleżeński lub profesjonalny.

iPhone magiczna gumka

W zdjęciach pojawi się magiczna gumka, która usunie niechciane obiekty np. osoby, które niepotrzebnie znalazły się w tle, kosz na śmieci itd.. Wszystko co zaznaczymy na fotce może zostać usunięte i wypełnione zawartością wygenerowaną przez AI.

sztuczna inteligencja Apple

Będziemy mogli łatwo szukać konkretnych fotek w aplikacji Zdjęcia. Jeżeli w wyszukaj wpiszemy „Patryk z liściem na głowie”, to AI samo wyszuka w naszej galerii dokładnie takie.

generator obrazów Apple

Pojawi się generator obrazów z tekstu który wpiszemy. Wystarczy wpisać co chcemy zobaczyć na obrazku np. kot na polu pomidorów, a AI wygeneruje dla nas taki obraz.

Genmoji

Będzie można tworzyć swoje własne emoji Genmoji. Wystarczy wpisać tekst co chcemy zobaczyć na grafice.

AI Apple

Siri zostanie integrowana z Chat-GPT. Dzięki temu będzie udzielać odpowiedzi na nasze pytania w naturalny sposób.

priorytety powiadomień Apple AI

AI będzie samodzielnie oceniać priorytet wiadomości i powiadomień. Jeżeli ktoś nas pyta czy dojedziemy na miejsce za 15 minut to otrzyma wysoki priorytet. Jeżeli ktoś pyta o bilety na metro za tydzień, to AI oznaczy priorytet jako niski.

Apple Intelligence powiadomienia

Zamiast początku wiadomości w powiadomieniach, Apple Intelligence przygotuje dla nas krótkie podsumowanie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne