Wizyta w Apple Muzeum Polska – czy warto iść?

Apple Muzeum Polska

W samym sercu polski, w Warszawie, znajduje się miejsce, które przenosi nas w fascynującą podróż przez historię technologii i innowacji. To Apple Muzeum Polska, gdzie miłośnicy marki Apple i entuzjaści nowych technologii mogą odkryć niezwykłe dziedzictwo jednego z najbardziej wpływowych przedsiębiorstw na świecie. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci poznać historię i wkład Apple w rozwój technologiczny.

[link yt]

Co więcej muzeum produktów firmy Apple, które znajduje się w Warszawie jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce? Wow! Gratulacje dla twórców!

Apple Muzeum Polska

Zacznę od tego, że po tym niezwykłym muzeum może prowadzić Was przewodnik audio. Jeżeli nie lubicie czytać karteczek przy eksponatach, to zabierzcie ze sobą słuchawki. W wielu miejscach znajdziecie kody QR, po których  zeskanowaniu usłyszycie historię sprzętu, który będziecie oglądać w gablotach.

pierwszy komputer Steve Jobs

Apple Muzeum zwiedza się w sposób chronologiczny, przez co poznajcie krok po krok historię legendarnej firmy. A wszystko zaczęło się w garażu, w którym Steve Jobs i Steve Wozniak zaprojektowali swój pierwszy komputer. Niestety nie było to łatwe i wymagało sporych nakładów finansowych. Steve Jobs musiał sprzedać swój pierwszy samochód, aby mieć na części i tranzystory do swojego pierwszego PC.

pierwszy komputer Apple

W muzeum Apple w Warszawie znajdziecie replikę tego komputera. Można zobaczyć jak wyglądało to cudo techniki. Trzeba przyznać, że jest to retro pełną parą. Mnie również zaskoczył wygląd pierwszego logo Apple, które znacznie różnił się od tego obecnego.

Apple II

Poruszając się dalej po Muzeum Apple w Warszawie przeżywamy kolejne kamienie milowe w historii komputeryzacji. Dowiedziałem się, że wraz z pojawianiem się kolejnych urządzeń jak komputer Apple II, zaczęły się pojawiać ich liczne podróbki!

gwizdek Cap n Crunch Bo sun

Kolejną rzeczą, która bardzo mnie zaskoczyła jak historia gwizdka Cap’n Crunch Bo’sun. Co ciekawe gwizdek, który był dodawany za darmo do płatków śniadaniowych. Poza tym, że był zabawką, to był również jednym z pierwszych narzędzi hakerskich! Tak – gwizdek służył do hakowania. Jak to niby działało? Częstotliwość wydawana przez gwizdek pozwalała na darmowe połączenia telefoniczne przy pomocy budek telefonicznych. Szczegółów tej historii nie będę zdradzał. Chętni mogą ją wygooglować lub przeczytać w Apple Muzeum w Warszawie.

retro HDD

Jeżeli chodzi jeszcze o super-retro sprzęty, które mnie zaskoczyły, to chciałbym wyróżnić jeszcze wielki dysk twardy do komputera, który miał pojemność 5 MB. Czyli dziś moglibyśmy zapisać na nim jedno zdjęcie.

Macintosh Classic LEGO

Zaskoczeniem był dla mnie również komputer Macintosh Classic “LEGO”, czyli komputer Apple z obudowaną wykonaną z klocków LEGO. Świetna sprawa.

pierwsza mysz komputerowa Apple

Co ciekawe w Muzeum Apple sprzęty można nie tylko oglądać za szybą. Z części komputerów można również skorzystać! Przyznam, że trzymanie w ręce jednej z pierwszych myszek komputerowych wzbudziło we mnie ogromną ekscytację. Mysz ta była częścią legendarnego zestawu komputerowego Apple Lisa 2.

Apple Lisa 2

Dalej rozwój technologii znacznie przyspiesza! Możemy dotknąć pierwszy komputerów z kolorowymi ekranami takich jak Apple PowerBook. Pojawiły się również najdziwniejsze laptopy na świecie, czyli Apple iBook. Dziś ich design raczej śmieszy, kilkadziesiąt lat temu jednak był obiektem pożądania.

Apple iBook

W Apple Muzeum Polska znajdziecie również wszystkie telefony, które wydało Apple, począwszy od samego iPhone 1 (zwanego potocznie mydelniczką) do iPhone 14. Kto by pomyślał, że to już 17 lat minęło od premiery pierwszego telefonu Apple!

retro Apple Watch

W warszawskim muzeum firmy Apple znajdziecie też pierwsze zegarki – Apple Watch, wydawane w latach 1995 – 2006. Warto wspomnieć, które miały niewiele wspólnego z dzisiejszymi smartwatchami. Były to po prostu zegarki tarczowe o najróżniejszych wzorach.

iPhone Apple Muzeum Polska

Jest też kolekcja kultowych iPodów i iPadów. Na wystawie znajdziecie wiele sprzętów: iPod Touch, iPod mini, iPod nano, iPod Clasic, iPod Shuffle. Każdego z iPodów jest po kilka modeli rozrysowane na osi czasu. Nostalgia 100%!wszystkie iPody

Poza tym w Muzeum Apple jest wiele innych udanych i tych mniej udanych projektów Apple. Są to choćby projektory, routery, serwery i wszelkiego rodzaju elektronika. Na końcu czeka Was również strefa gier, w której możecie się zrelaksować.

Muzeum Apple Warszawa

Czy warto iść do Muzeum Apple? Zdecydowanie tak! Znajdziecie tutaj ponad 1600 eksponatów związanych z historią legendarnej firmy. W Muzem Apple obecność jest wręcz obowiązkowa dla każdego fana marki z nadgryzionym jabłkiem. Dla mnie była to niezwykle nostalgiczna podróż przypominająca dzieciństwo, pierwsze komputery i telefony. Polecam.

Muzeum Apple

Apple Muzeum Polska w Warszawie – cena biletów

Muzeum Apple w Warszawie

Bilety do Apple Muzem Polska w Warszawie kosztują 45 zł (od poniedziałku do piątku) lub 55 zł (w sobotę i niedziele). Bilety można kupić na miejscu – nie trzeba wcześniej rezerwować wizyty. Zapłacicie zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

Muzeum Apple Warszawa

Apple Muzeum Polska w Warszawie – adres

Muzeum Apple Polska znajdziecie w Fabryce Norblina (Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa) na drugim piętrze.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne