Apple Vision Pro – wszystko o okularach VR Apple

Apple Vision Pro

Podczas konferencji WWDC 2023, Apple zaprezentowało swoje nowe okulary wirtualnej rzeczywistości – Apple Vision Pro. Na taką innowację czekaliśmy od lat. Wszak poprzednio zaprezentowanym nowym produktem Apple był AirTag w 2021, czyli dwa lata temu.

Apple Vision Pro – co to?

Apple Vision Pro co to

Apple Vision Pro to okulary wirtualnej rzeczywistości. Apple Vision Pro będą łączyć prawdziwą rzeczywistość z wirtualną. Korzystając z nich będziemy mogli zarówno całkowicie wyłączyć się wchodząc do wirtualnego świata, jak i korzystać z gogli w trybie rzeczywistości rozszerzonej AR (augmented reality). Czyli na naszym prawdziwym biurku zobaczymy okna aplikacji jak przeglądarka internetowa, Word, Excel, komunikatory itd..

Jak się obsługuje Apple Vision Pro?

Apple Vision Pro sterowanie

Gogle wirtualnej rzeczywistości Apple Vision Pro będziemy obsługiwać przy pomocy głosu (używając Siri), ruchu gałek ocznych oraz gestów, które wykonanym przy pomocy rąk. Co więcej Apple Vision Pro będzie również wspierać urządzenia zewnętrzne jak klawiatury czy pady do gier.

Apple Vision Pro – gry i oglądanie filmów

filmy Apple Vision Pro

Duże wrażenie robi możliwość oglądania filmów i grania w gry na Apple Vision Pro. Korzystając z urządzenia będziemy otoczeni ekranem. Producent chwali się, że rozdzielczość przypadająca na każde oko będzie wyższa niż 4K znane z telewizorów.

Kamery w Apple Vision Pro

kamery Apple Vision Pro

Dodatkowo hełm wirtualnej rzeczywistości Apple wyposażono w kamery, które będą potrafiły nagrywać wideo w 3D. Oczywiście skoro mamy nagrywanie i fotografie w 3D, to również będziemy mogli odtwarzać filmy i grać w 3D.

Głośniki w Apple Vision Pro

głośniki Apple Vision Pro

Apple podczas prezentacji swojego nowego sprzętu chwaliło się również niezwykłymi głośnikami Vision Pro. Mają one być wyposażone w specjalny system, który będzie analizował wnętrze w którym się znajdujemy.

Czas pracy na baterii Apple Vision Pro

Vision Pro bateria

Urządzenie Apple Vision Pro będzie mogło być zasilane przy użyciu zewnętrznej baterii – w tym trybie będzie pracować do dwóch godzin, oraz w trybie stałego podłączenia do prądu – tutaj oczywiście nie będzie ograniczeń dotyczących czasu pracy.

Specyfikacja techniczna Apple Vision Pro

Apple R1

Okulary Apple Vision Pro będą posiadały specjalnie przygotowany system visionOS. Vision Pro wyposażone zostaną w chip Apple M2 (znany z MacBooków) oraz chip Apple R1. Ten drugi będzie odpowiedzialny na przetwarzanie danych dotyczących położenia, ruchu, kamer, pozycji gałek ocznych itd..

Apple Vision Pro – cena

Apple Vision Pro cena

Podczas konferencji WWDC 2023 ujawniono, że cena Apple Vision Pro w podstawowej wersji będzie wynosić 3499 dolarów. Znając przelicznik Apple, w Polsce możemy spodziewać się około 15 000 zł.

Apple Vision Pro – data premiery

VisionOS

Data premiery Apple Vision Pro w USA to pierwszy kwartał 2023 roku. Data premiery Apple Vision Pro w Europie i Azji nie została jeszcze podana.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne