Assassins Creed: Shadows – wszystko co wiemy o grze

Assassins Creed Shadows

Zobaczyliśmy pierwszy zwiastun nowej gry z serii Assassin’s Creed: Shadows. Oto wszystko co wiemy o najnowszej grze Ubisoftu.

Assassin’s Creed: Shadows – miejsce akcji

Assassin’s Creed: Shadows przeniesienie nas do XVI-wieczniej feudalnej Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni coraz częściej jest wybierany na lokalizację gier. W kampanii nowego Assassin’s Creed mamy spotkać wiele postaci historycznych (jest to typowe dla tej serii gier). Nowością mają być zmieniające się pory roku – każdą lokację będziemy mogli oglądać zarówno latem, jesienią, zimą i wiosną. Zimą zobaczymy śnieg, a wiosną kwitnące wiśnie.

Assassins Creed Japonia

Mapa w grze Assassin’s Creed: Shadows ma być podobnej wielkości do tej znanej z Assassin’s Creed: Origins, a więc będzie bardzo duża. Ponadto producenci chwałą się, że w grze nie będzie chodzenia “od znacznika do znacznika”, a sami będziemy musieli zbadać obszar.

Assassin’s Creed: Shadows – bohaterowie

Assassin’s Creed: Shadows zaoferuje dwie grywalne postaci – silnego wojownika – samuraja Yasuke oraz cichobójczynie shinobi Naoe. Wielu graczy dziwi, że główny bohater gry o Japonii jest czarnoskóry. Dlaczego? Yasuke pochodzi z Afryki. Do Japonii przyjechał jako portugalski niewolnik. Kobieca protagonistka Yasuke budzi znacznie mniej kontrowersji.

Assassins Creed: Shadows bohaterowie

Co ciekawe obie postaci będą pochodzi z przeciwnych stron frakcji. Pozwoli to ujrzeć konflikt walczących z dwóch stron – rdzennej japonki oraz kolonizujących kraj portugalczyków. Ubisoft podkreśla, że będzie starał się oddać autentyczny klimat tamtych wydarzeń trzymając się wydarzeń historycznych.

Jeżeli chodzi o bronie to oczywiście będziemy mieć katany, shurikeny, yari oraz arkebuzy. Nie zabraknie charakterystycznych dla Japonii zbroi.

Kluczowe w Assassin’s Creed: Shadows ma także skradanie i ukrywanie się w cieniu. Twórcy gry podkreślają, że nie bez powodu gra ma podtytuł “Shadow”. Bardzo ważne będzie, aby pozostać nie wykrytym. Nie zabraknie skakania po dachach i parkour.

Data premiery Assassin’s Creed: Shadows

Premiera Assassin’s Creed: Shadows zapowiedziana jest na 15 listopada 2024 na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Assassins Creed 2024

Gra Assassin’s Creed: Shadows nie będzie dostępna na PlayStation 4, ani Xbox One. Ubisoft zdecydował tak, ponieważ chciał uczynić grę jak najlepszą na nowych platformach.

Assassin’s Creed: Shadows – trailer

Trailer gry Assassin’s Creed: Shadows z polskimi napisami możecie obejrzeć tutaj. Napisy należy włączyć w odtwarzaczu YouTube klikając ikonę obok wyboru jakości.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne