Jak kupić bilet na przejazd autostradą?

opłata za przejazd autostradą

To już koniec bramek w których się płaci za przejazd na autostradach. Z autostrad zniknęły bramki – nie będzie już postojów i płacenia u pani/pana w okienku. Niestety to nie koniec płacenia za przejazdy autostradami. Od teraz, aby jechać autostradą należy kupić bilet w aplikacji. Wiele osób zastanawia się jak zapłacić za przejazd autostradą… już wyjaśniam!

e-Toll – automatyczna opłata za przejazd autostradą

Opłacić przejazd autostradą możemy oficjalną rządową aplikacją e-Toll. Aplikacja e-Toll jest bardzo prosta w obsłudze. Robimy konto i dodajemy swój samochód (trzeba podać nr rejestracyjny i nr VIN – oba znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym samochodu). Następnie doładowujemy konto (przedpłata) i klikamy Rozpocznij przejazd.

opłata za przejazd autostradą

Aplikacja na telefonie musi cały czas działać w tle (z włączoną lokalizacją) i na podstawie naszej lokalizacji automatycznie pobierze pieniądze za przejazd autostradą.

Spark – szybko i łatwo kup bilet na przejazd autostradą

Najwygodniejszą aplikacją do płacenia jest przejazd autostradą jest moim zdaniem Spark. W aplikacji Spark można po prostu kupić bilet na przejazd autostradą. Jak to działa? Aby zapłacić za autostradę należy wybrać odcinek na którym pojedziemy (początek i koniec) i wpisać numer rejestracyjny samochodu.

bilet na autostradę

W aplikacji Spark można kupić bilet na przejazd autostradą innej osobie – wystarczy podać numer rejestracyjny. Co więcej aplikacja Spark pozwala kupować bilety do 48 godzin wstecz. Jeżeli już przyjechaliście autostradą, a nie zapłaciliście za nią to macie 48 godzin, aby uniknąć mandatu za brak opłaty za przejazd autostradą.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne