Chcieli zobaczyć dokąd leci bocian, a dostali rachunek 10 000 zł

Bocian Kajtek

Przyczepili nadajnik GPS i kartę SIM bocianowi, bo chcieli zobaczyć dokąd leci, a dostali rachunek 10 000 zł. Jak to się stało?

Fundacja Grupa Ekologiczna zakłada obrączki z nadajnikiem GPS i kartą SIM ptakom. Po co? Żeby badać jak i gdzie latają ptaki, co robią w czasie wolnym itd.. Tylko, że jednego razu sprawa się trochę skomplikowała.

monitoring lotów ptaków

Zaobrączkowany został bocian o imieniu Kajtek. Bocian lato spędził w Polsce, a na jesieni, bocian jak to bocian, poleciał do Afryki. W Afryce bocian Kajtek spędził zimę.

Kiedy bocian rozpoczął powrót do Polski został zastrzelony przez kłusownika w Sudanie. Tylko, że kłusownik, który postrzelił bociana wyjął z nadajnika GPS kartę SIM, włożył ją do telefonu i zaczął sobie dzwonić. W kilka dni, zanim fundacja ogarnęła co się stało żeby zablokować kartę SIM, kłusownik nabił rachunek telefoniczny na fundacji na kwotę ponad 10,000 złotych.

Jak zobaczyć gdzie latają ptaki?

Mapa z lotami ptaków

Trasy lotów ptaków można śledzić na specjalnych mapach online. Nazywa się to monitoring lotów ptaków. Można śledzić wiele gatunków zwierząt. Przykładowa mapa lotów ptaków na żywo: LINK.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne