Wyłudzili ponad 400.000 zł kupując buty

fałszywe przesyłki buty

Trzech oszustów z Nowego Sącza w ciągu jednego roku wyłudziło ponad 400000 złotych sprzedając buty. Jak do tego doszło?

Oszuści na grupach na Facebooku wyszukiwali oferty sprzedaży butów unikatowych kolekcji. Następnie pisali do sprzedawców, że są zainteresowani zakupem. Strony dogadywały się na wysyłkę za pobraniem.

Wysyłka była za pomocą Paczkomatów InPost. Oszuści proponowali, że to oni opłacą wysyłkę i wyślą gotową etykietę, którą wystarczy nakleić na paczkę. Etykieta wysyłki była prawdziwa poza jednym szczegółem. Oszuści uruchamiali ją edytorze graficznym i dopisywali na niej Pobranie i kwotę na którą umówili się ze sprzedającym. Zatem sprzedający wysyłał buty zwykła paczką i nigdy nie otrzymywał pieniądze za wysłane buty. Oszuści odbierali buty za darmo, a następnie sami je sprzedawał.

Policja zatrzymała trzech sprawców. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Dodam tylko, że wraz z ich ujęciem ponownie wszczęto postępowanie 60 spraw, które wcześniej umorzyła.

Źródło informacji: https://cbzc.policja.gov.pl/bzc/aktualnosci/337,Policjanci-z-krakowskiego-Zarzadu-CBZC-zatrzymali-podejrzanych-o-oszustwo-ponad-.html

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne