Co to NFT? Jak działa NFT? Dlaczego ludzie kupują NFT?

co to jest nft

Co to NFT? Z angielskiego NFT to „non-fungible token”, czyli „niewymienialny token”. NFT jest to dowolny cyfrowy plik np. dowolne zdjęcie w formacie jpg. Możemy przerobić zdjęcie (jak i każdy inny dowolny plik) na NFT i sprzedać za milion złotych. O ile ktoś będzie chciał za to zdjęcie zapłącić tyle pieniędzy.

Jak działa NFT?

nft jak działa

No tak, ale wciąż możecie przecież zrobić screenshota tego zdjęcia i ustawić sobie je na tapetę. To prawda. NFT pozwala potwierdzić przez blockchain – kto jest jedynym prawowitym właścicielem tego zdjęcia. To potwierdzenie jest niemożliwe do podrobienia.

Po co jest NFT?

nft miłość marti renti

No tak, ale załóżmy, że kupimy NFT ciała Dody lub NFT miłości Marti Renti. Czy możemy wtedy dotykać Dodę po koncertach albo zostajemy chłopakiem Marti Renti? No właśnie nie. Mamy jedynie cyfrowe prawo do ciała Dody lub miłości Marti. Jesteśmy cyfrowym właścicielem i wszystko co możemy zrobić ze zakupionym NFT, to trzymać je dla siebie lub sprzedać to cyfrowe prawo. Co daje posiadanie NFT?

nft doda

Po co ludzie kupują NFT?

Po co kupować NFT

Ludzie kupują NFT licząc, że zakupione przez nich cyfrowe prawo, będzie za jakiś czas warte kilka razy więcej pieniędzy. Czy tak będzie? Nie wiadomo. Równie dobrze zakupione przez nich NFT może być warte 0 złotych.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne