Nowe laptopy zaprezentowane przez MSI na Computex 2024

MSI Computex 2024

Zostaliśmy zaproszeni przez firmę MSI na prezentacje nowych sprzętów na targach technologicznych Computex 2024 na Tajwanie. Mieliśmy okazję zobaczyć jaka będzie przyszłość technologii i jakie nowe produkty firma zamierza wprowadzić na rynek w najbliższym czasie.

Stoisko firmy było jednym z największych na targach, więc naszą publikację postanowiliśmy podzielić na dwie części. Pierwszą poświęciliśmy laptopom. Zapraszamy przeczytania i obejrzenia (wideo wyżej) naszej relacji z tego co mieliśmy okazję zobaczyć.

W artykule przedstawiamy specyfikację laptopów, które mieliśmy okazję zobaczyć na targach Computex. Może ona docelowo różnić się na poszczególnych rynkach.

Laptopy MSI z procesorami Intel Core Ultra z serii Lunar Lake

MSI zaprezentowało swoje nowe laptopy Prestige oraz Summit z procesorami Intel Core Ultra z serii Lunar Lake, które mają trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

Laptopy MSI Intel Lunar Lake

Laptopy Prestige z procesorami serii Intel Core Ultra z serii Lunar Lake będą dostępne w 4 bazowych konfiguracjach:

  • Prestige 16 AI+ Evo (B2VM) z ekranem OLED o wielkości 16″ cali, rozdzielczości do 3840 x 2400 pikseli i pełnym pokryciem palety kolorów DCI-P3. Waga tego 16″-calowego laptopa to jedynie 1.5 kg.
  • Prestige 14 AI+ Evo (C2VM) z ekranem IPS o wielkości 14″ cali, rozdzielczości do 2880 x 1800 pikseli i pełnym pokryciem palety kolorów DCI-P3.
  • Prestige 13 AI+ Evo (A2VM) z ekranem IPS o wielkości 13″ cali, rozdzielczości do 2880 x 1800 pikseli i pełnym pokryciem palety kolorów DCI-P3.
  • Summit 13 AI+ Evo (A2VM) z ekranem IPS o wielkości 13″ cali, rozdzielczości Full HD+ i pełnym pokryciem palety kolorów sRGB.

Laptopy będą oferować wydajność do nawet 100 TOPS, co stanowi nawet trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednią generacją. Zostały zoptymalizowane do ponad 500 różnych modeli sztucznej inteligencji. Warto też wspomnieć, że procesory Intel z serii Lunar Lake są również znacznie bardziej wydajne energetycznie, a co za tym idzie będą działać dłużej na baterii, będąc przy tym lekkimi i cienkimi.

MSI Intel Lunar Lake

Jeżeli często bierzcie udział w wideokonferencjach, to z pewnością ucieszy Was, że ulepszono w nich kamerkę. Wszystkie laptopy z serii Prestige mają kamerkę pozwalającą rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD z HDR w 30 klatkach na sekundę.

Klawisz Copilot AI

Wszystkie laptopy oczywiście posiadają wsparcie dla sztucznej inteligencji Copilot+PC oraz MSI AI.

Laptopy MSI Stealth 18 Mercedes-AMG Motorsport i MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport

Na mnie spore wrażenie zrobiły laptopy MSI Stealth 18 Mercedes-AMG Motorsport i MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport. Jest to limitowana edycja laptopów przygotowanych wspólnie z marką Mercedes-AMG.

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport

Na klapie laptopów umieszczono logówki MSI i Mercedes-AMG. Po otwarciu laptopa, pod ekranem również zobaczymy loga marek, a nad klawiaturą widać ukryty napis AMG. Trzeba przyznać, że to bardzo designerski branding. To idealny sprzęt dla fanów motoryzacji.

MSI Stealth 18 Mercedes-AMG Motorsport

Laptopa MSI Stealth 18 Mercedes-AMG Motorsport napędza procesor procesor Intel Core Ultra 9 185H i karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4080 z 12GB pamięci typu GDDR6. Jak łatwo się domyślić, jest to sprzęt zaprojektowany z myślą o najwyższej wydajności.

Obraz na ekranie MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport jest niesamowicie ostry, a to za sprawą rozdzielczości większej niż 4K – 3840 x 2400 pikseli. Panel, który zastosowano w laptopie to MiniLED z odświeżaniem 120 Hz. Nie zabrakło pełnego pokrycia palety kolorów DCI-P3 oraz VESA DisplayHDR 1000! Jest to zatem sprzęt dla osób oczekujących wysokiej wydajności i pięknego obrazu.

Laptop MSI Mercedes-AMG

Laptopa MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport również napędza procesor procesor Intel Core Ultra 9 185H. Zmienia się układ graficzny – znajdziemy w nim kartę Nvidia GeForce RTX 4070 z 8 GB GDDR6, czyli również niesamowicie wydajną.

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport posiada ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (QHD). Jest to OLED z odświeżaniem 240 Hz, co za tym wyświetlany obraz jest niezwykle dynamiczny. Nie zabrakło pełnego pokrycia palety kolorów DCI-P3 oraz VESA DisplayHDR 600. Patrzy się na niego bardzo przyjemnie.

Oba laptopy posiadają wsparcie modeli sztucznej inteligencji Copilot+PC oraz MSI AI. Na ich klawiaturach nie zabrakło nowego klawisza Copilot.

Laptopy MSI z AMD Ryzen AI 3000

MSI Stealth A16 AI+

MSI zaprezentowało też nowe laptopy z procesorami z serii AMD Ryzen AI 300. Są to idealne laptopy dla graczy oraz osób oczekujących od sprzętu najwyższej możliwej wydajności (jak montażyści wideo, projektanci, ilustratorzy, graficy itd.). Łączą niską wagę, kompaktowe wymiary i ogromną moc.

MSI Summit 16 AI+

Architektura XDNA 2 zapewnia nawet 3x wiekszą efektywność AI niż w poprzedniej generacji. Jakie modele zaprezentowano na targach Computex 2024?

  • Prestige 16 AI+ (A3HM) napędza procesor AMD Ryzen AI 9 365 z kartą graficzną AMD Radeon 870M.  Laptop posiada ekran o wielkości 16″ cali, rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli z pełnym pokryciem palety kolorów DCI-P3.
  • Summit 16 AI+ (A3HM) posiada procesor AMD Ryzen AI 9 365 z kartą graficzną AMD Radeon 870M.  Laptop ma ekran o wielkości 16″ cali i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli z pełnym pokryciem palety DCI-P3. Ekran ma odświeżanie 165 Hz, dzięki czemu wyświetlany obraz wygląda bardzo dynamicznie. Jest też dotykowy.
  • Stealth A16 AI+ (A3XV/A3HV) posiada procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370 oraz dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 z 8 GB własnej pamięci typu DDR6. Laptopa wyposażono w ekran 16″ cali o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli z pełnym pokryciem palety kolorów DCI-P3. Jest też odświeżanie ekranu 240 Hz, dzięki któremu doznania płynące z gier będą na jeszcze wyższym poziomie.

Laptop MSI Summit 16 AI+

Przyszłość laptopów należy do MSI

Firma MSI zaprezentowała naprawdę szeroką gamę laptopów podczas targów Computex 2024. Wśród zaprezentowanych urządzeń, każdy znajdzie dla siebie idealnego laptopa – zobaczyliśmy zarówno sprzęty gamingowe, jak i do domu, i biura. Przyznam, że ja najbardziej nie mogę doczekać się niezwykle designerskich laptopów MSI Stealth 18 Mercedes-AMG Motorsport i MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport. Wyglądają kozacko!

Laptopy MSI

W ofercie laptopów MSI znajdziemy urządzenia oparte zarówno o najnowsze procesory Intel, jak i AMD, posiadające wsparcie sztucznej inteligencji (w tym Copilot+PC). Nie zabrakło również urządzeń z dedykowanymi kartami graficznymi – są one szczególnie przydatne dla graczy, grafików, montażystów wideo i osób potrzebujących od komputera najwyższej wydajności.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne