Czy warto używać hashtagi na Instagramie w 2020?

hashtagi na Instagramie

Wiele osób mówi, że używanie hashtagów na Instagramie w 2020 za bardzo nie ma sensu. To nie prawda. Każdy z moich postów ma tysiące dodatkowych wyświetleń z hashtagów. Jeżeli macie dużo dodatkowych wyświetleń to wiadomo, że ktoś tam nowy Was zawsze zaobserwuje.

Teraz pokaże Wam statystki mojego przykładowego posta.

 hashtagi na Instagramie

Ze strony głównej mam 8 tysięcy wyświetleń posta. Strona główna osoby, które po prostu nas obserwują i wyświetlił im się post. Przy moich 16 tys. obserwujących daje to 50%. Połowa moich obserwujących zobaczyła to zdjęcie scrollując.

Natomiast zwróćcie uwagę na ilość wyświetleń posta z hashtagów! Ponad 25 tys. wyświetleń! Ponad 3 razy więcej niż osób obserwujących! To chyba wystarczający dowód, że na Insta wciąż warto stosować hashtagi!

@techmatepl

Czy warto używać hashtagów na Insta? 🤔 #instagram #insta #technology #technologia #lifehack #lifehacki #lifehacks

♬ What If (I Told You I Like You) – Johnny Orlando & Mackenzie Ziegler

Dodatkowo hashtagi mają jeszcze jedną funkcje, o której mało kto wie! Dzięki hashtagom algorytm Instagrama wie co jest na zdjęciu i może polecać Wasze zdjęcie osobom, które się interesują Na przykład jeżeli zrobiliście sobie ładne selfie i dacie #selfie to Insta wie, że na focie jest selfie i może polecać Waszą fotę osobom, które lubią oglądać selfie zarówno na stronie głównej jak i w zakładce Eksploruj (lupa).

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne