10.000 nowych laptopów do wyrzucenia Laptop dla ucznia

Darmowy laptop dla ucznia utylizacja sprzętu

Pamiętacie program “Darmowy laptop dla czwartoklasisty”? Około 10.000 laptopów, które nigdy nie zostały użyte, musi zostać zniszczone. Skąd ten absurd i dlaczego nie można ich nikomu dać?

Niektórzy uczniowie przenosili się między szkołami, inni zapisywali się do kilku różnych szkół. W takich sytuacjach obie szkoły zamawiały laptopa dla tego jednego ucznia. Jednak nie można było ich wydać, gdy okazało się, że uczeń już dostał swój komputer. Takich sytuacji było łącznie około 10.000.

Program “Darmowy laptop dla ucznia” nie przewiduje co zrobić w sytuacji, kiedy pozostała nadwyżka zamówionych laptopów. Obecnie nowych 10.000 urządzeń zalega w magazynach. Tym samym komputery tracą na wartości, a rosną koszty ich przechowywania (trzeba płacić za miejsce gdzie leżą). Co można z nimi zrobić? Zgodnie z prawem laptopy muszą zostać zutylizowane. Szkoda, że laptopów z rządowego programu nie można przekazać do bibliotek, sal informatycznych lub domów dziecka. Ah, ta biurokracja.

Źródło informacji: https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/laptop-dla-ucznia-10-tysiecy-komputerow-zbiera-kurz-w-magazynie-wiceminister-cyfryzacji-dariusz-standerski-o-programie-st7783292

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne