DiRT 5 – gra wyścigowa z podzielonym ekranem – recenzja

Dirt 5

DIRT 5 to wydana kilka dni temu gra wyścigowa z arcade’owym trybem jazdy, czyli bez niszczenia samochodów. DiRT 5 to nie symulacja jak DiRT Rally. W Dirt 5 nie poczucie się jak Hołek. W DiRT 5 chodzi o frajdę jazdy.

DiRT 5 jazda

Dirt 5 widok z kokpitu samochodu

Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów wyścigów – na asfalcie (Modern Really), off-road, na śniegu, na kamieniach, konkurs driftów, ściganie po lodzie (Ice Breakers) i wiele wiele więcej. Twórcy poszalali.

Samochody w DiRT 5

Samochody Dirt 5

Jest ich mnóstwo! Do każdego typu wyścigu mamy do wyboru kilka samochodów, które kupujemy za walutę, którą zarabiamy wygrywając wyścigi. Gra nie posiada mikro-transakcji za co ogromny plus! Można nawet jeździć śmiesznym Volkswagenem, kiedy wszyscy inni jadą off-roadowymi brykami. To jednak nie jest dobry plan na wygraną w wyścigu.

DiRT 5 grafika

Dirt 5 grafika

W Dirt 5 czuć prędkość. Grafika jest piękna. Do tego na nowych konsolach ma być nawet 120 fps. Poczekamy zobaczymy. Ja grałem póki co na PlayStation 4. Wracając do grafiki – ta ma bardzo cukierkowe kolorki, a fajerwerków jest więcej niż na sylwestrze z dwójką.

DiRT 5 gra wyścigowa na dwóch

Dirt 5

Co mega ważne dla mnie – DiRT 5 posiada split-screen (podzielony ekran), czyli możecie grać z kolegą lub koleżanką siedząc razem na kanapie. Można w ten sposób nawet przechodzić karierę!

DiRT 5 – czy warto?

Dirt 5 podsumowanie

Gra DiRT 5 wyszła na komputery, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X. Cena to około 150-250 złotych. Zdecydowanie polecam. Ja bawiłem się świetnie. To idealna gra jeżeli po prostu macie ochotę pośmigać sobie furkami. Ogrywając DiRT 5 przypomniały mi się czasy najlepszych gier z serii Need For Speed jak Underground 2, Carbon czy Most Wanted.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne