Rower elektryczny MTB – Eleglide M1 Plus – recenzja

Eleglide M1 Plus

Sezon rowerowy w pełni! Ja już miałem okazję ruszyć na kilka wycieczek podczas których testowałem rower elektryczny MTB – Eleglide M1 Plus. Czy rower elektryczny w ogóle ma sens? Jak działa rower elektryczny? Zapraszam do przeczytania naszej recenzji Eleglide M1 Plus.

Kup najtaniej rower elektryczny MTB – Eleglide M1 Plus

Specjalny kod zniżkowy 200 PLN na rower Eleglide M1 Plus dla czytelników Tech-Mate.PL: A4YQQNHP

Jak działa rower elektryczny Eleglide M1 Plus?

Eleglide M1 Plus biegi

Rower elektryczny Eleglide M1 Plus działa podobnie do zwykłego roweru, tylko że ma dodatkowo tryb elektryczny! Do wyboru mamy 3 tryby:

  • Tryb ręczny, a właściwie nożny – czyli po prostu pedałujecie. Rower ma 21 przerzutek Shimano, które działają jak w zwykłym rowerze.
  • Tryb elektryczny – czyli taki w którym w ogóle nie musicie pedałować, tylko wciskacie gaz i jedziecie. W tym trybie udało mi się rozpędzić do 35 km/h!
  • Tryb wspomagany – połączenie mocy waszych nóg i mocy silnika! To jest petarda. Tutaj udało mi się wyciągnąć aż 60 km/h!

Tutaj warto wspomnieć o jednaj ciekawostce. Jeżdżący hulajnogami elektrycznymi mogą jeździć maksymalnie z prędkością 20 km/h. Na rowery elektryczne nie ma maksymalnego limitu prędkości – można jechać nawet 90 km/h po terenie niezabudowanym.

rower elektryczna Eleglide M1 Plus

Eleglide M1 Plus – budowa

Górski rower elektryczny Eleglide M1 Plus ma ramę ze stopu aluminium. Cały rower jest wodoodporny IPX4. Kiedy patrzycie na rower to widzicie ładny solidnie wykonany sprzęt. Rower łączy kolory szary, żółty i czarny. Wygląda elegancko!

rower Eleglide M1 Plus

Na ramie został umieszczony akumulator o pojemności 12,5 Ah. Można go odłączyć i jeździć bez niego.

akumulator Eleglide M1 Plus

Na przednim kole rower elektryczny Eleglide M1 Plus ma hydrauliczną amortyzację. Amortyzator można wyłączyć przy pomocy pokrętła umieszczonego na nim.

Eleglide M1 Plus amortyzator

Eleglide M1 Plus ma 21 przerzutek – 3 z przodu oraz 7 z tyłu. Tylni osprzęt to Shimano.

Eleglide M1 Plus przerzutki

Oba koła są wyposażone w hamulce tarczowe. Działają one dynamicznie. Opony to 27.5 calowe pneumatyczne CST.

Eleglide M1 Plus hamulce

Siodełko jest regulowane i wygodne. Przejechałem na nim ponad 100 km jednego dnia i pośladki nie bolą. Z przodu mamy lampkę elektryczną, którą można włączyć jednym kliknięciem na ekranie. Z tyłu znajduje się czerwony odblask.

Jazda na górskim rowerze elektrycznym Eleglide M1 Plus

Eleglide M1 Plus rower elektryczny

Jak się jeździ na górskim rowerze elektrycznym Eleglide M1 Plus? Bajecznie! Sercem rowera jest silnik o mocy 250 watów umieszczony w tylnym kole. Przez pierwsze 15 – 20 minut trzeba się przyzwyczaić do sprzętu, bo jazda elektryczna lub wspomagana to jednak zupełnie nowe doznanie.

Eleglide M1 Plus silnik

Na kierowcy znajduje się panel sterujący rowerem elektrycznym. Możemy przy jego mocy zmienić bieg, włączyć / wyłączyć wspomaganie oraz włączyć / wyłączyć przednie światło. Warto dodać, że biegi to tak naprawdę tylko ograniczenia prędkości w celu zapewnienia sobie bezpieczniejszej jazdy.

Eleglide M1 Plus przerzutki

Na ekranie znajdziemy również aktualną prędkość w km/h, czas jazdy, dystans jazdy i aktualny stan akumulatora. Jeżeli już jesteśmy przy akumulatorze… Jego pojemność wynosi 12,5 Ah. Co przekłada się na około 100 km jazdy w trybie wspomaganym lub 50 km jazdy w trybie całkowicie elektrycznym.

Eleglide M1 Plus ekran

Kiedy rozładujemy baterię to pozostaje nam tryb nożny, w którym również się wygodnie jedzie niczym jak dobrym rowerze. Ładowanie od 0% do 100% trwa 4,5 godziny. Baterię można odłączyć rowera i ładować samodzielnie.

Eleglide M1 Plus – czy warto kupić?

Eleglide M1 Plus rower elektryczny

Kup najtaniej rower elektryczny MTB – Eleglide M1 Plus

Specjalny kod zniżkowy 200 PLN na rower Eleglide M1 Plus dla czytelników Tech-Mate.PL: A4YQQNHP

Czy warto kupić rower elektryczny Eleglide M1 Plus? E-bike Eleglide to naprawdę świetny sprzęt w uczciwej cenie 3899 zł. W podobnych cenach tak naprawdę są obecnie zwykłe rowery. Eleglide M1 Plus to świetny rower zwykły plus możliwość korzystania z silnika ze wspomaganiem.

Komenatarze

1 komentarz. Zostaw komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne