Fortnite usunięty z AppStore i Google Play #FreeFortnite

Free Fortnite

Jeżeli nie pobraliście Fortnite na swój telefon, to na razie już nie pobierzecie. Gra została usunięta z AppStore oraz Google Sklep Play.

@techmatepl

⭐️ Fortnite usunięty z AppStore i Sklep Play 📲 #freefortnite #fortnite sercedogry #gry #game #games #gra #gaming #iphone #android #appstore #gracz

♬ Backyard Boy – Claire Rosinkranz

Jak pobrać Fortnite?

Fortnite obecnie nie jest dostępny w oficjalnych sklepach. Jeżeli macie Fortnite na telefonie to możecie normalnie grać. Problem jest wtedy gdy grę usunęliście lub dopiero chcecie zacząć grać.

Posiadacze telefonów z Androidem mogą Fortnite pobrać ze strony Epic Games – fortnite.com/android .

Posiadacze iPhone pobrać Fortnite w żaden sposób nie mogą.

apple Orwell Free fortnite
Free Fortnite – karykatura Apple nawiązująca do Orwella

Dlaczego Fortnite został usunięty z AppStore i Google Play?

Ponieważ gra łamał regulamin sklepów i nie płaciła wyznaczonej prowizji dla Google oraz Apple.

fortnite usunięty z appstore

Jeżeli jakaś aplikacja chce być dostępna w sklepie Apple lub Google musi być zgodna z regulaminem tych sklepów. Zgodnie z regulaminem, twórcy aplikacji muszą oddawać 30% pieniędzy ze wszystkich sprzedanych w grze rzeczy do Apple lub Google. To znaczy, że jeżeli kupujecie 1000 V-Dolce za 40 złotych, to twórcy Fortnite dostają z tego 28 złotych, a 12 złotych prowizji zabiera Sklep Play Google lub AppStore Apple.

#FreeFortnite – o co chodzi?

Free Fortnite

Epic Games (twórca Fortnite) uważa, że prowizja od sprzedaży V-Dolców sklepów Google Play oraz AppStore jest zbyt duża (wynosi 30%). Epic Games rozpoczął akcję, która ma na celu obniżenie prowizji AppStore oraz Google Play nie tylko dla Fortnite, ale również dla wszyskich innych twórców gier i aplikacji. Akcja nazywa się #FreeFortnite.

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne