Ask Photos – sztuczna inteligencja dla zdjęć na Androida

Google Ask Photos

Google podczas swojej corocznej konferencji Google I/O zaprezentowało nową niezwykłą sztuczną inteligencję Ask Photos, która przyda się każdemu z Was.

Ask Photos – co to jest?

Ask Photos zaawansowany sztuczna inteligencja, która sposób będzie przetwarzać zdjęcia na naszym telefonie. Nowa tutaj o prawdziwym przełomie w Asystencie Google wbudowanym w zdjęcia. Oto kilka przykładów

  • Wystarczy, że poprosicie Google, aby zrobił listę zdjęć z parków narodowocych w których byliście, a on przygotuje fotki z lokalizacją parków narodowych, które rozpozna. Sztuczna inteligencja sama sprawdzi dane GPS parków  i porówna je z tymi z Waszych zdjęć.
  • Możecie zapytać: jakie numery rejestracyjne ma mój samochód? Wtedy zobaczycie fotki z Waszym na których widoczna jest tablica rejestracja. Dodatkowo Google AI je przetworzy i napisze w formie tekstu numery rejestracyjne auta.
  • Możecie też poprosić Google aby wyszukał wszyscy zdjęcia z urodzin córki. Ask Photos rozpozna tematykę zdjęć, rozpozna Waszą córkę na podstawie wspólnych fotografii, a następnie porównana daty. Wy zobaczycie na ekranie wszystkie zdjęcia z urodzin Waszej córki.

Funkcja Ask Photos trafi w formie aktualizacji do aplikacji Google Zdjęcia, którą macie na telefonie. Ask Photos jest częścią nowego AI – Google Gemini umożliwiającego zrozumienie kontekstu i tematu pytań i poleceń.

Na jakie telefony trafi Ask Photos?

Google Ask Photos

Sztuczna inteligencja Google Ask Photos trafi na wszystkie telefony z systemem Android.

Kiedy będzie można korzystać z Google Ask Photos?

Ask Photos premiera

Google podał informację, że funkcja Ask Photos będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Spekulujemy, że będzie to między lipcem, a wrześniem 2024 roku. Konkretnej daty premiery Google Ask Photos nie podano.

Źródło informacji: https://blog.google/products/photos/ask-photos-google-io-2024/

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne