Po jakim czasie Google usunie nasze konto?

po jakim czasie Google usuwanie aktywne konto

Google oferuje różnorodne usługi, takie jak wyszukiwarka, poczta e-mail (Gmail), dysk w chmurze (Google Drive), platforma wideo (YouTube) i wiele innych. Miliony użytkowników na całym świecie z nich korzystają, tworząc swoje konta i przechowując tam dane osobowe, wiadomości, zdjęcia, filmy itd.. Jednak co się dzieje z tymi kontami, które pozostają nieaktywne przez dłuższy czas? Czy Google usuwa je automatycznie? A jeśli tak, to po jakim czasie są usuwane konta nieaktywnych użytkowników Google?

Po jakim czasie Google usuwa nieaktywne konta?

Google ma określone polityki dotyczące nieaktywnych kont. Jeśli użytkownik nie loguje się na swoje konto przez okres 24 miesięcy, to zostanie oso automatycznie usunięte. Usunięcie konta Google obejmuje bezpowrotne usunięcie naszej poczty GMail, filmów i aktywności z YouTube, plików z Google Drive, dokumentów z Google Docs itd..

Co zrobić, aby konto Google nie zostało usunięte?

Aby konto Google nie zostało usunięte raz na dwa lata należy wykonać dowolną (choćby jedną) aktywność np.: napisać e-mail w GMail, dodać plik na Google Drive, stworzyć dokument Google Docs, dodać film lub komentarz na YouTube.

Ostrzeżenie o usunięciu konta Google

Zanim konto zostanie usunięte, Google wyśle na adres e-mail użytkownika powiadomienie o nadchodzącym usunięciu. E-Mail zostanie wysłany na główny adres oraz adres pomocniczy. To daje użytkownikowi czas na zalogowanie się, a co za tym idzie uniknięcie utraty konta i danych.

Czy da się odzyskać usunięte konto Google?

Niestety nie. Konta Google usunięte z powodu braku aktywności przepadają na zawsze i nie ma możliwości ich odzyskania.

Czy ktoś może przejąć moją nazwę w GMail?

Nawet jeżeli konto Google zostanie usunięte z powodu braku aktywności, to inni użytkownicy (w tym również Ty), nie będą mogli założyć poczty o tym samym adresie.

Źródło: https://support.google.com/accounts/answer/12418290

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne