Gra Far Cry 6 – pierwsze wrażenia

Far Cry 6 recenzja

Far Cry 6 to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier końcówki tego roku. Czy gra Far Cry 6 sprosta wysokim oczekiwaniom graczy? Przekonajmy się! Zapraszam do przeczytania moich pierwszych wrażeń z grą Far Cry 6.

@techmatepl

⭐️ Gra Far Cry 6 – recenzja 🎮 #farcry #farcry6 #ubisoft #ubisoftpolska #gaming #games #game #gry #gra #pc #pcgaming #playstation #xbox #playstation5

♬ Bella ciao – HUGEL Remix Extended – El Profesor

Historia Far Cry 6

Anton Castillo FAR CRY 6

O co chodzi w Far Cry 6? Nikczemny dyktator Anton Castillo terroryzuje wyspę Yale. Warto tutaj dodać małą dygresję – w rolę ów dyktatora wciela się Giancarla Esposito, którego możecie kojarzyć z seriali Better Call Saul oraz Breaking Bad.

Far Cry 6 początek gry

Głównym bohaterem w Far Cry 6 jest Dani. W nowym Far Cry możemy wybrać płeć głównego bohatera. Dyktator Castillo wyrzuca nas z łodzi podczas próby ucieczki z wyspy. Cudem uchodzimy z życiem i budzimy się na jakiejś wyspie. Tam zostajemy wcieli w ruch oporu próbujący pozbyć się Antona Castillo.

Strzelanie w Far Cry 6

Far Cry 6 strzelanie

Far Cry 6 to strzelanka z widokiem z pierwszej osoby. Jeżeli graliście w poprzednie odsłony to wiecie, że w Far Cry strzela się bardzo przyjemnie. Far Cry to taka wesoła młócka. Podobnie jak w poprzednich częściach, w FC6 możemy oznaczać wrogów przed rozpoczęciem walki, co sporo ułatwia późniejsze starcie.

Far Cry 6 telefon

Broni w nowej grze Ubisoft do wyboru jest naprawdę sporo. Dziwi natomiast brak możliwości podnoszenia broni po wyeliminowaniu przeciwników – z trupów zabieramy tylko amunicję. Nową funkcją w Far Cry 6 jest chowanie broni. Kiedy nie mamy gnata na wierzchu, to strażnicy nie będą nas atakować. Skoro już o strażnikach to kolejną nowością jest możliwość przekupienia niektórych z nich.

Far Cry 6 strzelanie

Bronie w Far Cry 6 możemy również ulepszać. Tutaj warto wspomnieć o systemie craftingu. W grze zbieramy surowce, z których możemy tworzy przedmioty, tuningować pukawki itd..

Far Cry 6 bronie

Ekwipunek postaci w Far Cry 6

Gra Far Cry 6 zawiera wiele elementów gier RPG. Nie ma tu wprawdzie drzewka umiejętności, ale naszego bohatera możemy ubierać w przedmioty posiadające konkretne statystyki lub chroniące przed pewnego rodzaju zagrożeniami.

ekwipunek Far Cry 6

Gra jest oparta na otwartym świecie – podchodzimy do NPC biorąc kolejne zadania pchające fabułę do przodu. Możemy również eksplorować wyspę, wykonywać zadania poboczne lub inne aktywności (o nich za chwile).

Far Cry 6 postać

Do naszej dyspozycji oddano także wiele sprzętu survivalowego. W ekwipunku znajdziemy spadochron, kostium do szybowania i kotwiczkę z liną.

Far Cry 6 zwierzęta

Far Cry 6 amigos

W grze mamy swojego pupila. Jeżeli spodziewacie się słodkiego kotka do przytulania, to niekoniecznie. Może to być słodki… krokodyl Guapo, krwiożerczy kogut Chicharron, pieseczek Chorizo i inne takie takie. Do wyboru do koloru. Naszego zwierzaka możemy głaskać, karmić oraz wysyłać do walki z oponentami.

Far Cry 6 walka

Zwierzaki podczas walki naprawdę pomagają – nie raz pozwoliły mi wyjść z dość trudnej sytuacji. Co ciekawe potrafią również paść podczas walki – wtedy trzeba do nich podbiec i udzielić pierwszej pomocy.

Świat gry Far Cry 6

traktor far cry 6

Najfajniejszym elementem w Far Cry 6 jest świat. Gra autentycznie oddaje klimat – projekt wizualny zasługuje na dużą pochwałę. Do naszej dyspozycji, a właściwie dyspozycji Dani(-ego), oddano mnóstwo samochodów, motorów i różnego rodzaju jeździdełek. Śmigać możemy również na koniu czy ciągniku. Klimat gry świetnie tworzą również wszechobecne zwierzęta.

koń Far Cry 6

Aktywności w Far Cry 6

Gra Far Cry 6 jest wypełniona aktywnościami. Będziemy palić pola tytoniu, odbijać posterunki, tworzyć własne przedmioty ekwipunku.

Far Cry 6 misje

A to jeszcze nie wszystko! W grze odnajdziemy skrzynie z łupem, weźmiemy udział w wyścigach, wychillujemy się podczas łowienia ryb. Jeszcze mało? To zapraszam na wyprawy po skarby – swoją drogą to chyba jedna z ciekawszych aktywności pobocznych.

Far Cry 6 – czy warto kupić?

palenie pól tytoniu Far Cry 6

W momencie pisania tego tekstu w Far Cry 6 spędziłem około 5 godzin i wiem, że to dopiero początek tej przygody. Gra Far Cry 6 daje mnóstwo frajdy – postrzelacie, polatacie samolotem i pojeździcie czołgiem. Napewno nie będziecie się nudzić. Myślę, że warto po nią sięgnąć.

Far Cry 6 podsumowanie

Gra Far Cry 6 jest dostępna na komputery oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X. Ja testowałem grę na PlayStation 4.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne