Jak radzić sobie z hejtem w Internecie? Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska hejt w Internecie

Jak radzić sobie z hejtem w Internecie? Internet to miejsce, w którym możemy komunikować się, dzielić się informacjami i budować społeczności. Niestety, obecność hejtu w Internecie jest powszechna i może prowadzić do negatywnych skutków dla osób, które go doświadczają.

Martyna Wojciechowska – jedna z największych podróżniczek na świecie, która prowadziła programy “Kobieta na krańcu świata” i “Misja Martyna”, opowiedziała mi jak radzi sobie z hejtem w Internecie. Posłuchajcie porad tej inspirującej kobiety.

Przede wszystkim nie karmić trolla, co jest bardzo trudne. Ja wyznaję zasadę, żeby nie reagować, nie wchodzić w dyskusje, a blokować.

Zachęcam do tego innych, żeby reagować na hejt. Nie tylko ten, który dotyczy nas, ale także innych osób. Zachęcam, żeby nie zgadzać się na taki język w sieci. Hejt rani tak samo jak przemoc fizyczna, a czasem nawet bardziej, dotkliwiej i na dłużej.

Ważne jest, abyśmy reagowali i wyrzucali takich ludzi z naszego otoczenia, zgłaszali odpowiednim organom i po prostu blokowali takich ludzi.

Młode głowy – co to?

Martyna Wojciechowska jest również autorką projektu “Młode Głowy”, który ma promować otwarty dialog o zdrowiu psychicznym dzieci. Oto kilka smutnych statystyk dotyczących zdrowia psychicznego uczniów:

  • 1 na 2 uczniów doświadczył hejtu w Internecie
  • 1 na 3 uczniów deklaruje, że nie lubi samego siebie
  • 1 na 2 uczniów ma skrajnie niską samoocenę
  • 1 na 5 uczniów deklaruje, że nie chce żyć
  • 4 na 10 uczniów myślało o samobójstwie
  • 1 na 10 uczniów podjął próbę samobójczą
  • 1 na 3 uczniów ma podejrzenie depresji
  • 1 na 5 uczniów jest uzależniony od mediów społecznościowych.

Przytoczone powyżej statystyki są bardzo smutne. Dlatego bardzo ważne jest, aby otwarcie rozmawiać z dziećmi o zdrowiu psychicznym i zagrożeniach płynących z Internetu.

Młode głowy

Pełny raport dotyczący hejtu w Internecie przygotowany przez Młode Głowy można znaleźć tutaj: https://mlodeglowy.pl/wp-content/uploads/2023/04/MLODE-GLOWY.-Otwarcie-o-zdrowiu-psychicznym_-Raport-final.pdf

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne