Hodowla ludzi w inkubatorach zamiast ciąży

hodowla ludzi w inkubatorach

Internet podbija wideo przedstawiające EctoLife, czyli hodowlę ludzi. Całość polega na ciąży, która jest w od początku do końca jest pozamaciczna.

Komórka jajowa po zapłodnieniu in-vitro nie wraca do brzucha, a zamiast tego jest umieszczana w specjalnym inkubatorze, w którym rozwija się do samych narodzin.

ectolife

Inkubator ma w sposób idealny symulować brzuch kobiety, a dziecko ma w nim dorastać aż do porodu. Wartości odżywce są doprowadzane do płodu ze specjalnych zbiorników. Z kolei odpady, które produkuje niemowlę są usuwane również do specjalnego pojemnika. W specjalnych inkubatorach ma być hodowane 30 000 dzieci rocznie.

inkubator ludzki

Autorzy projektu chwalą się brakiem zagrożenia ciąży czynnikami zewnętrznymi jak wypadki, idealnymi warunkami dojrzenia płodu bez wyrzeczeń matki oraz brakiem wszelkich dyskomfortów związanych z ciążą.

EctoLife

Oprócz tego projekt eliminuje ryzyko podczas porodu. Twórcy dają rodzica możliwość oglądania rozwoju dziecka na żywo, wyboru muzyki, które słucha nasze dziecko podczas inkubacji z poziomu smartfona.

hodowla przemysłowa ludzi

Warto jednak wspomnieć, że jest to koncept – urządzenie jeszcze nie istnieje, ani nie jest w fazie testów, nie ma gotowego prototypu. Obecnie myśli się o jego stworzeniu. Warto jednak wspomnieć, że w podobny sposób udało się już stworzyć owcę – źródło tutaj wpis z magazynu naukowego Nature – KLIK.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne