Symulator Jezusa – gra I am Jesus Christ – recenzja i pobieranie

Gra I Am Jesus Christ recenzja

W tą grę będzie grać z karę na lekcjach religii! I Am Jesus Christ to gra komputerowa będąca symulatorem życia Jezusa Chrystusa. Gra nie jest żadnego rodzaju parodią. Gra I am Jesus Christ podchodzi do tematu bardzo poważnie.

Co nas czeka w grze I am Jesus Christ? Na dzień dobry witają nas cut-scenki, na których zobaczymy narodziny przyszłego Zbawiciela, trzech króli i okres dojrzewania Jezusa.

gra komputerowa I am Jesus Christ

Grę zaczynamy od domu w Nazarecie. Pierwszą misją jest wypytanie mieszkańców o Jana Chrzciciela.

symulator życia Jezusa

Opcje dialogowe w grze nie są zbyt rozbudowane. Każda z postaci odpowiada tylko na jedno pytanie – nie ma możliwości rozmowy na inny temat, niż temat aktualnego zadania.

symulator Jezusa

Niektóre dialogi są udźwiękowione, inne nie. Nie ma tu natomiast mowy o jakichkolwiek emocjach bohaterów na twarzy. Po prostu ruszają ustami.

Symulator Jezusa Chrystusa

Pierwsze wrażenia z gry I am Jesus Christ są takie, że gra działa bardzo topornie – zacina się, na moim dobrym sprzęcie działa w około 15-20 klatkach na sekundę. Dodatkowo co rusz pojawiają się długie ekrany ładowania. Warto jednak zaznaczyć, że gra jest w trybie wczesnego dostępu – twórcy informują, że nad grą wciąż pracują i nie jest to jej ostateczna wersja.

I Am Jesus Christ misje

Kiedy już dowiemy się, gdzie znajdziemy Jana Chrzciciela, to musimy nazbierać jagód, aby mieć wystarczający poziom mocy. Stać mocy widać na pasku w lewym górnym rogu ekranu. Jest to bardzo dziwne połączenie – ja miałem wrażenie, że na siłę wciśnięto tutaj jakieś zadanie.

I Am Jesus Christ zadania

Kolejnym naszych zadaniem będzie przetrwanie 40-dniowego kuszenia na pustyni. Należy tutaj pochwalić ładną cut-scenkę.

I Am Jesus Christ szatan

A co z gameplayem? Aby oprzeć się kuszeniu będziemy odpierać ataki szatana – celem gracza jest odparcie diabelskich pocisków. Wystarczy wycelować kursorem, a następnie po strzale szatana jak najszybciej kliknąć prawy przycisk myszy.

I Am Jesus Christ walka

Póżniej udamy się do Kany Galilejskiej, gdzie będziemy zmieniać wodę w wino. Jest to pierwszy cud Jezusa, chyba każdy zna. Przyznam, że sam chciałbym mieć taką “moc”.

I Am Jesus Christ gameplay

Tutaj musimy porozmawiać z organizatorem wesela, a następnie Maria poprosi nas o pomoc. Zadaniem gracza jest podejście do kan z wodą i przytrzymanie przy nich prawego przycisku myszy.

gra komputerowa I Am Jesus Christ

Co ciekawe, w grze (w prawym dolnym rogu ekranu) cały czas wyświetlają się biblijne cytaty. Jest to bardzo miłe. Również podczas cut-scenek zobaczymy ewangelię, którą widzimy podczas gry.

Symulator Jezusa gameplay

Najbardziej specyficzną misją wydaje się być uzdrowienie chorego. W tym celu jako Mesjasz wnikniemy do jego krwiobiegu, gdzie będziemy szukać i niszczyć wirusy. Tutaj również gra polega na podejściu to wirusa i przytrzymaniu prawego przycisku myszy.

Gra o Jezusie

Mechaniki gry pozostawiają wiele do życzenia. Gra polega na przejściu z punktu A do punktu B, a następnie dokonaniu interakcji z osobą lub obiektem.

gra o życiu Jezusa

Symulator Jezusa Chrystusa niestety działa dość słabo, a całość jest dziwna. Dodatkowo bardzo prosta, wydaje się być produkcją dla osób w wieku 5-10 lat.

Możliwe, że gra symulator Jezusa Chrystusa będzie sposobem, aby zachęcić i opowiedzieć więcej o wierze katolickiej młodszym odbiorą. Może skoro nie chcą chodzić do kościoła, to zagrają w grę i… Historia Jezusa spodoba im się na tyle, że sami sięgną do Biblii?

życie Jezusa gra

Twórcami gry jest polskie studio PlayWay. Niestety w grze nie ma polskiego języka, ani nawet napisów. Szkoda.

Darmowe pobieranie gry I am Jesus Christ

Gra jest darmowa, więc można ją samemu pobrać i przetestować. Udostępniony za free I am Jesus Christ: Prologue wystarczy na około godzinę zabawy. Z czego połowę tego czasu musicie liczyć na loading screeny. Link do pobrania poniżej.

Pobierz za darmo grę I am Jesus Christ na PC

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne