Zaproszenie na Szczyt Cyfrowy ONZ 2021 w Katowicach

Szczyt Cyfrowy ONZ 2021

Lubicie dużo siedzieć online? To mam coś dla Was! To Wy możecie zdecydować, jak i co zmieni się w Internecie. Polska została doceniona na arenie międzynarodowej i już 6 grudnia 2021 u nas, w Katowicach, odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ! (tak, chodzi o Organizację Narodów Zjednoczonych).

ONZ zaprasza na Szczyt Cyfrowy również młode osoby, abyście opowiedzieli, jak chcecie, aby wyglądał Internet. Jeżeli chcecie mieć swój udział w kreowaniu cyfrowej przyszłości, koniecznie weźcie udział w Youth Summit IGF 2021, który odbędzie się 6 grudnia 2021. Wszystko w naszych rękach!

szczyt cyfrowy onz 2021

Wstęp na Szczyt Cyfrowy ONZ jest darmowy, zarejestrować można się na www.igf2021.pl. W szczycie możecie wziąć udział na miejscu w Katowicach, jak również online.

Podczas Szczytu spotkacie polityków z całego świata, zdecyduje, jaka będzie przyszłość Internetu, a także możecie wziąć udział w konkursie na najlepszego programistę, w którym do wygrania jest 15 000 złotych! Ja się wybieram, a Wy?

onz katowice 2021

Myślę, że to w ogóle fajna opcja dla klas z rozszerzoną informatyką lub WOSem – zaproponujcie swoim nauczycielom! Tylko pamiętajcie o wcześniejszej rejestracji!

Jakie jeszcze ciekawe tematy będą poruszane na Szczycie Cyfrowym ONZ w Polsce? Będziecie mogli wziąć udział w dyskusjach i prelekcjach związanych z Big Data, związanych ze zmianą klimatu, śladem węglowym, dowiecie się, czy tak naprawdę można zaufać cyfrowym technologiom.

szczyt cyfrowy onz 2021

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Cyfrowy Szczyt ONZ? Podczas ceremonii otwarcia odbędzie się koncert pianisty – Ingolfa Wundera – laureata II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Ja nie mogę doczekać się również koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Na after-party będzie odbywać się Hackathon z nagrodami! Oprócz tego dla uczestników Szczytu (przypomnimy darmowego!) przygotowano darmowe wycieczki po Katowicach, bezpłatny transport środkami transportu publicznego, zwiedzanie Muzeum Śląskiego za symboliczną złotówkę. No i będę tam ja! Rozumiem, że się widzimy? 🙂

igf 2021

Szczyt Cyfrowy ONZ 2021 w Katowicach potrwa od 6 do 10 grudnia 2021. Oto kilka przydatnych linków:

Szczegółowy rozkład wydarzenia

Rejestracja

Strona szczytu

Hackathon

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne