Ile mandatów wystawiają fotoradary w Polsce codziennie?

fotoradary mandaty liczba

Zbyt szybka jazda, niestosowanie się do przepisów i przekraczanie dozwolonej prędkości to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. W celu egzekwowania przestrzegania ograniczeń prędkości, na drogach coraz częściej spotykamy fotoradary.

Jak myślicie – ile mandatów za przekroczenie prędkości wystawiają każdego dnia fotoradary w Polsce? Według informacji zdobytych przez serwis Moto.pl, każdego dnia fotoradary łapią 2500 kierowców, co daje około 900 000 sfotografowanych kierowców rocznie.

Znaczna większość mandatów jest wystawiana przez fotoradary stacjonarne – około 2000 dziennie, co daje rocznie ponad 750 000 mandatów za przekroczenie prędkości. Z tych informacji wynika, że “suszący” policjanci wystawiają przeciętnie 500 mandatów na terenie całego kraju dziennie.

Warto jednak podkreślić, że celem fotoradarów nie jest karanie kierowców, ale przede wszystkim zapobieganie wypadkom i poprawa bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy powinni zawsze dostosowywać swoją prędkość do panujących warunków na drodze, a ograniczenia prędkości są ustanawiane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Źródło: https://moto.pl/MotoPL/7,88389,29964379,odcinkowy-pomiar-predkosci-statystyki-wykroczen-w-2023-r-s7.html

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne