Kamera termowizyjna do telefonu – InfiRay P2 Pro – recenzja

Kamera termowizyjna InfiRay

Do naszej redakcji na testy trafiła profesjonalna kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro, którą można podłączyć do dowolnego telefonu – zarówno iPhone, jak i tych z systemem Android. Jak to działa kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro? Tego dowiecie się z naszej recenzji InfiRay P2 Pro.

Kup InfiRay P2 Pro w sklepie producenta xinfrared.com

Kup InfiRay P2 Pro w Amazon

Kup InfiRay P2 Pro na AliExpress

Jak działa kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro?

kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

To co mnie zaskoczyło, to fakt że obsługa kamery termowizyjnej InfiRay P2 Pro jest bajecznie prosta. Wystarczy pobrać darmową aplikację P2 Pro ze sklepu Play lub AppStore. Następnie podłączacie urządzenie do telefonu i gotowe!

InfiRay P2 Pro test

InfiRay P2 Pro to urządzenie, które możecie podłączyć do telefonu dwustronnie – można mierzyć temperatury tego co znajduje się przed nami oraz za nami.

P2 Pro aplikacja

Kamera termowizyjna to urządzenie szczególnie przydatne w budownictwie, mechanice samochodowej, przemyślę, naprawach elektroniki i wszędzie tam gdzie są potrzebne precyzyjne pomiary.

Kamera P2 Pro

Wraz z urządzeniem otrzymujemy kabel USB-C, który umożliwia dotarcie kamerą termowizyjną InfiRay P2 Pro do trudno dostępnych miejsc np. przestrzeni w pobliżu silnika samochodowego.

Kamera termowizyjna P2 Pro

Choć wydaje się, że kamera termowizyjne to urządzenie dedykowane specjalistom, to przydaje się również w domowych zastosowaniach. Ja dzięki niej zlokalizowałem miejsce, w którym ciepło ucieka z mojego mieszkania i odpowiednio je uszczelniłem.

Kamera termowizyjna InfiRay P2 Pro

Kamerę termowizyjną InfiRay P2 Pro należy również pochwalić za duży zasięg. Kamera dostrzega źródła ciepła oddalone od niej nawet o kilkaset metrów! Wiele osób wykorzystuje to urządzenie do obserwacji zwierząt nocą. Również wielu myśliwych sprawdza czy w ich zasięgu znajdują się dzikie zwierzęta.

InfiRay P2 Pro opinie

Aplikacja pozwala również mierzyć temperatury tylko w danym, punkcie, obszarze, linii. Jeżeli wybierzemy obszar, to aplikacja obliczy temperaturę średnią, minimalną oraz maksymalną z narysowanego na ekranie przez nas prostokąta.

InfiRay P2 Pro kamera

Apka P2 Pro daje możliwość oglądania obraz w kilku paletach kolorów, co może ułatwić nam odczyt danych wizualizacji temperatur.

P2 Pro aplikacja

Bardzo przydatny jest również tryb picture-in-picture (obraz w obrazie). Pozwala jednocześnie nagrywać (lub fotografować) termowizję oraz standardowy obraz z aparatu telefonu. Na jednym zdjęciu mamy zatem rzeczywisty obraz oraz obraz termowizyjny.

InfiRay P2 Pro Makro

Wraz z kamerą otrzymujemy nakładkę makro do badania temperatury mikroelementów. Nakładka makro jest magnetyczna i sama “wskakuje” na kamerkę kiedy ją na niej położymy. Założenie lub zdjęcie nakładki makro zajmuje dosłownie sekundę! Dzięki niej możemy obserwować dokładnie temperaturę w malutkich układach elektronicznych.

InfiRay P2 Pro – specyfikacja techniczna

InfiRay P2 Pro specyfikacja techniczna

Producent podaje, że InfiRay P2 Pro mierzy temperatury w zakresie od -20 stopni °C do +550 stopni °C z dokładnością do 2ºC lub 2% maksymalnej temperatury. Podczas swoich testów nie miałem spotkać niczego rozgrzanego do 550 stopni °C, ale ufam, że producent podał prawdziwą specyfikacje urządzenia.

kamera termowizyjna do telefonu

Kamera termowizyjna do telefonu InfiRay P2 Pro oferuje obraz o rozdzielczości 256 x 192 pikseli. Jest to bardzo wysoka rozdzielczość, typowa dla urządzeń znacznie droższych. Zaawansowany skaner termiczny jest bardzo mały – jego wymiary to 27 x 18 x 10 mm, a waży zaledwie 9g.

kamera termowizyjna do telefonu

Kamera termowizyj na InfiRay nie potrzebuje dodatkowe zasilania – nie posiada baterii, ani ładowarki. Prąd jest pobierany z telefonu komórkowego do którego jest podłączona. Bateria telefony wystarcza na kilka godzin działania kamery P2 Pro.

kamera termowizyjna Android

InfiRay P2 Pro – czy warto kupić?

InfiRay P2 Pro to świetna kamera termowizyjna, która możecie podłączyć do telefonu. Pomiary wykonywane przez InfiRay P2 Pro są precyzyjne, a aplikacja oferuje dużo możliwości. Polecam zakup InfiRay P2 Pro jeżeli potrzebujecie podręcznej kamery termowizyjnej.

kamera termowizyjna iPhone

Kod zniżkowy InfiRay P2 Pro

InfiRay kamera
Standardowa cena InfiRay P2 Pro to około 1100 zł. Ja kontaktując się z producentem załatwiłem Wam kod zniżkowy o wartości 10%. Kod rabatowy na kamerę InfiRay P2 Pro działa w oficjalnym sklepie producenta xinfrared.com, Amazon oraz AliExpress po skorzystaniu z linków niżej i wpisaniu w koszyku zamówienia “P2PINFI7”.

Kup InfiRay P2 Pro w sklepie producenta xinfrared.com

Kup InfiRay P2 Pro w Amazon

Kup InfiRay P2 Pro na AliExpress

Zachęcam do zakupu urządzenia w sklepie producenta, dzięki czemu go bardziej wspieracie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne