iOS 14 – testujemy nowy system na iPhone

iOS 14

Właśnie ruszyła beta nowego systemu dla iPhone – iOS 14. Wiele osób twierdziło, że zostanie on przemianowany na iPhone OS, ale tak się póki co nie stało.

iOS 14 – nowości

iOS 14 widgety

To co na pierwszy rzut oka zauważamy to Widgety. Można je dodawać w dowolnym miejscu na ekranie i w różnych rozmiarach. Dzięki temu możemy spersonalizować swój ekran tak, aby był dla nas jeszcze wygodniejszy. Ja przypiąłem sobie odtwarzacz muzyczny i kalendarz.

iOS 14 App Libary

Kolejną nowością jest Biblioteka Aplikacji App Libary. Jest to nic innego jak ekran z posegregowanymi aplikacjami według ich kategorii. Jest też ich bardzo wygodna lista, która odpala się do kliknięciu paska wyszukiwania.

@techmatepl

🔥 iOS 14 😀 Pierwszy test 💪 #iphone #iphone11 #iphonese #technology #technologia #ciekawostka #ios #ios14 #ios14beta #iphonex #apple

♬ FML – Arizona Zervas

Nowością jest też tryb Picture-in-Picture po polsku Obraz-w-obrazie, który pozwala na jednoczesne rozmawianie przez FaceTime oraz robienie innych rzeczy dalej widząc naszego rozmówce. W przyszłości ma się pojawić obsługa aplikacji YouTube oraz Netflix, dzięki czemu będziemy mogli np. oglądać film jednocześnie pisząc z kimś na Messengerze. Na razie jednak działa tylko na FaceTime.

iOS 14 telefon

Miłym faktem jest też to, że połączenia telefoniczne już nie wyskakują na pełny ekran, a jedynie jako powiadomienie. Można za tem wygodnie przeglądać TikToka i jednocześnie rozmawiać przez telefon.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne