Co zrobić jeżeli iPhone gubi zasięg lub nie ma zasięgu za granicą?

iPhone gubi zasięg za granicą

Co zrobić jeżeli iPhone gubi zasięg albo w ogóle nie ma zasięgu za granicą? Jeżeli macie włączony Roaming u swojego operatora komórkowego, a mimo tego zasięg w telefonie nie działa zbyt dobrze, to skorzystajcie z tego poradnika.

Ja miałem problem z zasięgiem w telefonie będąc na Malcie. Korzystałem z sieci T-Mobile. Na początku telefon działał normalnie, a po kilku minutach gubił zasięg. Później telefon nie mógł już znaleźć sieci. Co zrobić jeżeli mamy problem z zasięgiem za granicą?

Jeżeli iPhone gubi zasięg za granicą, to zacznijcie od wyłączenia telefonu. Następnie włączcie swojego iPhone. Odczekajcie około 10 minut. Mówimy tutaj o prawdziwych zegarowych 10 minutach. To w wielu przypadkach pomoże. Jeżeli jednak iPhone nadal będzie gubił zasięg, to wykonajcie tą instrukcję. Manualnie wybierzemy sieć i wymusimy utrzymanie zasięgu.

 1. Wejdźcie w Ustawienia.
 2. Stuknijcie w Sieć komórkowa.
  iPhone gubi zasięg za granicą
 3. Wybierzcie Opcje danych komórkowych.
  iPhone gubi zasięg
 4. Roaming danych ustawcie na włączone.
  iPhone brak zasięgu za granicą
 5. Kliknijcie Wróć.
  iPhone brak zasięgu
 6. Wybierzcie Wybór sieci.
  iPhone roaming problem
 7. Wyłączcie Automatycznie.
  wybór sieci iPhone
 8. Teraz poczekajcie chwilę. Telefon wyszuka dostępne sieci. Kliknijcie w jedną z nich, a następnie poczekajcie około 5 minut.
  problem z siecią iPhone

W większości krajów będzie do wyboru od 2 do 6 sieci. Zazwyczaj jedna będzie działać doskonale, a z pozostałymi będą problemy. Wynika to z kontraktów międzynarodowych między operatorami. Jeżeli Wasz telefon będzie już działał dobrze i przestanie gubić zasięg, to problem macie rozwiązany.

Jeżeli iPhone nadal gubi zasięg, to ponownie trzeba zmienić sieć komórkową. Róbcie tak do czasu aż telefon będzie działał normalnie – któraś z sieci na liście napewno zadziała i będziecie zadowoleni.

 1. Ponownie wejdźcie w Ustawienia.
 2. Stuknijcie w Siec komórkowa.
 3. Kliknijcie w Wybór sieci i poczekajcie chwile.
 4. Teraz wybierzcie inną sieć z listy.
 5. Poczekajcie około 5 minut i sprawdźcie czy telefon już działa dobrze.

Po powrocie do Polski należy ponownie ustawić automatyczny wybór sieci. Wejdźcie w Ustawienia -> Sieć Komórkowa -> Wybór sieci -> włączcie Automatycznie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne