Poważny problem z iPhone – przywraca stare usunięte zdjęcia

iPhone problem przywraca usunięte zdjęcie

Poważny problem mają posiadacze iPhone’ów. Po zaktualizowaniu systemu do najnowszej wersji iOS 17.5, telefony niektórych osób zaczynają przywracać usunięte dawno temu zdjęcia. Mowa o fotkach skasowanych nawet kilka lat temu. Przywrócone zdjęcia łatwo zauważyć ponieważ trafiają do zakładki Albumy – Ostatnie w aplikacji Zdjęcia.

Niektórzy użytkowcy, którzy kupili używane iPhone, raportują nawet, że na ich telefonie pojawiły jakieś dziwne zdjęcia, które mogły być wykonane przez poprzedniego właściciela. To już naprawdę poważny problem. Ja bardzo bym nie chciał, aby ktoś zobaczył usunięte fotki z mojego telefonu.

Przywracane nie są wszystkie zdjęcia, tylko kompletnie losowe. Niektórzy zgłaszają, że na ich telefonie pojawiły się foty usunięte 10 lat temu.

Eksperci twierdzą, że problem może wynikać z błędu indeksacji i synchronizacji zdjęć z iCloud. Apple nie odniosło się do sprawy.

Całość budzi również wątpliwości odnośnie prywatności użytkowników. Jak mogło zostać przywrócone zdjęcie, które usunęliśmy 10 lat temu? Jak długo Apple trzyma je na swoich serwerach mimo usunięcia? Te pytania pozostają bez odpowiedzi ze strony producenta telefonów.

Warto też wspomnieć, że opisywany problem może być działaniem konkurencyjnych marek tworząc czarny PR Apple. Trudno jest udowodnić to, że iPhone komuś sam przywrócił zdjęcia – ta osoba mogła również dobrze sama wysłać sobie stare zdjęcie i napisać do redakcji technologicznych, że taki problem występuje. Mogli to być pracownicy konkurencyjnych marek jak np. Xiaomi. Dzięki temu wielu konsumentów może w przyszłości wybrać telefon ich marki, zamiast iPhone.

Źródła informacji: https://www.reddit.com/r/ios/comments/1cryayx/latest_ios_update_has_brought_back_some_pictures/?rdt=50946 i https://www.macrumors.com/2024/05/15/ios-17-5-bug-deleted-photos-reappear/

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne