5 powodów dlaczego nie warto kupować iPhone 14

iPhone 14 dlaczego nie warto kupować

iPhone to jedno z najpopularniejszych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Wiele osób bardzo lubi smartfony Apple. Jednakże, pomimo wysokiej reputacji marki i lojalności wielu użytkowników jest sporo powodów z jakich nie warto decydować na jabłkowe telefony. Oto 5 powodów dla których nie warto kupować w iPhone 14.

iPhone 14 ma ten sam procesor co iPhone 13

Powód pierwszy: iPhone 14 ma ten sam procesor, który był w modelu zeszłorocznym – iPhone 13. Mowa tutaj o A15 Bionic. Jeżeli myślicie, że iPhone 14 będzie szybszy od iPhone 13, to nie będzie. Będziecie mogli liczyć na zeszłoroczną wydajność.

iPhone 14 iPhone 13 porównanie

Kiedy inni producenci rozwijają swoje procesory, to Apple po roku wkłada do telefonu ten sam. Szybszy procesor znajdziecie tylko w modelach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. W “zwykłym” modelu iPhone 14 znajdziecie procesor zeszłej generacji.

iPhone 14 ma wyświetlacz z odświeżaniem 60 Hz

Powód drugi: iPhone 14 ma wyświetlacz, który ma odświeżanie 60 Hz. Telefony za 1000 zł często mają już 90 Hz. A flagowce konkurencji jak np. Samsung Galaxy S23 zazwyczaj posiadają 120 Hz. Nie zrozumcie mnie źle – ekran iPhone jest wysokiej jakości. Kolory są ładne, jest to piękny OLED z dużą jasnością, wysokim kontrastem o dobrej jasności, ale… 60 Hz?! W związku z tym, że ekran iPhone 14 ma odświeżanie 60 Hz, to wszystko wydaje się mniej dynamiczne i nie patrzy się na niego do końca przyjemnie.

iPhone 14 ekran

W lepsze ekrany z odświeżaniem 120 Hz zostały wyposażone telefony iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Zwykła “czternastka” jest jak widać za tania na lepszy ekran.

iPhone 14 ma wielkie wcięcie w ekranie

Powód trzeci: iPhone 14 ma wciąż duży notch (wcięcie na górze ekranu). Wcięcie w iPhone 14 jedynie nieco się zmniejszyło od 2017 roku, czyli premiery iPhone X. Tutaj warto wspomnieć, że telefony z podobnej półki cenowej zazwyczaj zamiast wielkiego wcięcia mają jedynie małą kropkę (zwaną łezką) na przedni aparat fotograficzny.

iPhone 14 Samsung Galaxy S23 porównanie

Wcięcie zostało zamienione na dynamiczną wyspę w telefonach iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Podstawowa wersja iPhone 14 niestety wciąż nie zasłużyła na rozwój.

Brak aparatu zoom w iPhone 14

Powód czwarty: iPhone 14 nie posiada aparatu zoom. iPhone 14 posiada tylko aparat szerokokątny i zwykły. Nie ma teleobiektywu z przybliżeniem, który jest bardzo przydatny jeżeli lubicie np. nagrywać koncerty muzyczne, fotografować naturę jak ptaki, robić zdjęcia architekturze i… w setkach innych sytuacji.

iPhone 14 Samsung Galaxy S23 aparaty

W zestaw trzech aparatów zostały wyposażone modele iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Niestety są one jeszcze droższe.

Wysoka cena telefonu iPhone 14

Powód piąty: Wysoka cena telefonu iPhone 14. Smartfon Apple iPhone 14 kosztuje 5199 zł. Drogo. Bardzo drogo.

iPhone 14 czy warto

iPhone 14 jest jednym z najdroższych smartfonów dostępnych na rynku. Apple od lat słynie z tworzenia ekskluzywnych, ale również kosztownych produktów. Kupując najnowszy model iPhone’a, będziesz musiał przygotować się na wyjątkowo wysoką cenę, która może przekroczyć budżet wielu konsumentów. Warto zastanowić się, czy koszt zakupu iPhone 14 jest adekwatny do oferowanych funkcji i czy jest to rozsądny wybór finansowy.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne