Jak się wybić na Instagramie? Trzy proste zasady

Jak zwiększyć zasięg na Instagramie

Wiele osób narzeka, że ma niskie zasięgi na Instagramie, że ich posty nie wyświetlają się w polecanych (zakładce Eksploruj), że ich zdjęcia mają mało like i nie ma ich w hashtagach. Postanowiłem zbadać temat i potestować różne pomysły na swoim profilu.

Stworzyłem trzy proste zasady, dzięki którym Wasz zasięg na Instagramie wzrośnie nawet kilkaset procent!

@techmatepl

Jak zwiększyć zasięg na Insta? 📸 #instagram #insta #technology #technologia #lifehack #lifehacki #lifehacks

♬ Coffee for Your Head – Vinyll

  1. Zróbcie fajną fotę. Tak, to jest podstawa – zdjęcie musi być niezłe. Kiedy fotografujecie / robicie selfie spróbujcie zrobić zdjęcie pod różnymi kątami, trochę bardziej od dołu, nie na wprost – tylko lekko z profilu (najwięcej osób ma ładny lewy profil). Następnie nałóżcie jakiś filter lub podkręćcie kolory, aby zdjęcie miało bardziej Instagramowy vibe.
  2. Stwórzcie fajny opis. Niech będzie chwytliwy. Napiszcie co sądzicie na jakiś bieżący temat (np. gra The Last of US Part II), pochwalcie się czymś (np. wsparciem akcji charytatywnej), opowiedzcie jakąś historię z Waszego życia (np. jak uczyliście się cały dzień na test, a mimo to oblaliście). Opisy to tak naprawdę historie, a historie budzą emocje i zainteresowanie. Dzięki temu zwiększycie zasięg postów i liczbę like.
  3. Dodajcie hashtagi do postów! To działa! Naprawdę! Osoby, które piszą że w 2020 hashtagi już nic nie dają się mylą. Poniżej wstawiam screen moich statystyk. 20 tys. wyświetleń dzięki samym hashtagom! Jeżeli 20 tys. dodatkowych osób zobaczyło Wasz post to zdobędziecie wiele nowych follow oraz setki serduszek! Dobierzcie dobre hashtagi do posta, które do niego pasują. Przykłady znajdziecie na moim Instagramie – zobaczcie jak hashtaguje posty i inspirujcie się.

Jak zwiększyć zasięg na Instagramie

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne