Jak sprawdzić czy hakerzy znają nasze hasło?

czy zostałem zhakowany

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że wyciekły nasze dane – zhakowano jakiś serwis lub zaistniały problemy z bezpieczeństwem online. Wsród popularnych wycieków są:

  • zhakowany sklep Morele,
  • zhakowane PlayStation Network,
  • zhakowana chmura Adobe Creative Cloud,
  • zhakowany Dropbox,
  • zhakowany serwis Last.fm,
  • i wiele innych.

Ciężko za tym wszystkim nadążyć. Na szczęście jest rozwiązanie, dzięki któremu możemy w łatwy sposób dowiedzieć się czy nasze dane wyciekły i czy hakerzy znają mój login, hasło, e-mail czy dane karty płatniczej.

have i been pwned – co to?

Czy hakerzy mają nasze dane? Serwis have i been pwned umożliwia sprawdzenie czy nasze dane wyciekły do sieci. Have i been pwned zbiera wszystkie dane ze wszystkich wycieków haseł, kart płatniczych, adresów e-mail, danych osobowych itd.. Have i been pwned pozwala sprawdzić czy nasze dane wyciekły oraz podczas których ataków hakerskich przejęto nasze dane.

have i been pwned

Jak sprawdzić czy zostałem z hakowany?

  1. Wejdźcie na stronę https://haveibeenpwned.com
  2. Wpiszcie swój adres e-mail i klikacie enter.

have i been pwned

Po chwili pojawi nam się lista serwisów, z których nasze dane zostały zhakowane i wyciekły do internetu. Dowiemy się też podczas zhakowania, których serwisów nasz login, hasło i e-mail otrzymali hakerzy. Jeżeli zostlaiście zhakowani pamiętajcie, aby zmienić dane logowania!

Czy have i been pwned jest bezpieczne?

Tak. Serwis have i been pwned nie wymaga podawania hasła, więc jest bezpieczny. Podajcie tylko e-mial, a serwis sprawdza czy jest był on w którymś z wycieków. Serwis nie podaje nikomu naszych danych.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne