Jak znaleźć zgubiony telefon? Kiedy został ukradziony i kiedy leży gdzieś w mieszkaniu

Find my phone

Zgubiliście telefon? Nie wiecie czy został ukradziony czy może leży gdzieś pod kanapą w salonie? Zanim zaczniecie panikować i pójdziecie na policje skorzystajcie z tej funkcji! Funkcja działa na telefonach z systemem Android, czyli LG, Oppo, Huawei, Samsung, Xiaomi itd..

Zgubiłem telefon! Co robić?! Otóż temat jest naprawdę prosty i nie ma co się rozpisywać. Włączcie komputer lub pożyczcie telefon od kolegi / koleżanki i:

  1. Wejdźcie na GMail.com
  2. Zalogujcie się na swoją pocztę
  3. Wejdźcie na Google.pl
  4. Wpiszcie “Find My Phone”

Teraz na mapie wyświetli się lokalizacja Waszego telefonu. Jeżeli widzicie go na mapie gdzieś w pobliżu to już największy stres z głowy.

Jak znaleźć zgubiony telefon

Jak znaleźć telefon w mieszkaniu?

Teraz możecie skorzystać z trzech opcji. Pierwsza z nich to Odtwórz dźwięk – telefon po prostu zacznie dzwonić przez 5 minut. Nawet jeżeli był wyciszony, to będzie głośno dzwonić. To świetny sposób jeżeli Wasz telefon jest gdzieś w mieszkaniu, a nie wiecie gdzie. Kiedy będzie dzwonił znacznie łatwiej będzie Wam go znaleźć.

Jak znaleźć skradziony telefon?

Jeżeli telefon nie wyświetlił się na mapie nigdzie w pobliżu Waszego mieszkania to powinniście skorzystać z drugiej opcji – Zabezpiecz Urządzenie.

Polecam odrazu z niej skorzystać. Dlaczego? Czasem ktoś mógł nie ukraść Waszego telefonu, a po prostu go znalazł i chciałby oddać, ale nie bardzo wie jak. No bo skąd ma wiedzieć, że to Wasz telefon? Pewnie nawet nie zna kodu i nie może go odblokować. Mimo szczerych chęci może być mu trudno znaleźć Was – właściciela telefonu.

Jeżeli klikniecie drugą opcję, to będziecie mogli wyświetlić komunikat na ekranie Waszego telefonu np. To jest telefon Patryka. Proszę o kontakt pod nr tel 555 444 333. WAŻNE: Wiele osób popełnia błąd i podaje tutaj swój nr telefonu. Tego skradzionego / znalezionego telefonu. Nie, nie, nie. To bez sensu. Nie podawajcie tam numeru telefonu zgubionego urządzenia. W komunikacie należy podać nr telefonu Waszego znajomego albo osoby, która jest blisko Was i ma przy sobie swój telefon.

@techmatepl

Jak zgubiony tel? ☎️ #technology #technologia #lifehacki #lifehacks #lifehack #android #samsung #xiaomi #oppo #lg #huawei #xiaomipolska

♬ Myself – Bazzi

Jak usunąć zdjęcia, filmy, wiadomości, Facebooka, Snapa z telefonu przez internet?

Aby usunąć wszystkie dane z telefonu – zdjęcia, filmy, wiadomości, Facebooka, Instagrama, Snapa – słowem: wyczyścić go do zera. Należy wybrać trzecią opcje – Wymaż urządzenie. Dzięki temu usuniemy wszystkie nasze dane z telefonu. Niestety nie będzie go wtedy już zlokalizować.

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne