Ponad 400 tys. zł kary dla polskiego YouTubera

Damian Żukiewicz youtube

Ponad 430 tysięcy złotych kary finansowej nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta na polskiego YouTubera. UOKiK uznał jego działanie za niezgodne z prawem.

YouTuber zachęcał to rejestracji w serwisach społecznościowych FutureNet i FutureAdPro, będących w rzeczywistości piramidami finansowymi.

FutureNet co to?

FutureNet z założenia miało być portalem społecznościowym, na którym użytkownicy dostają pieniądze za lajkowanie, komentowanie i udostępnianie. FutureNet miał być podobny do Facebook. Jednak w praktyce serwis miał wypłacać pieniądze użytkownikom tylko w zamian za namówienie innych osób do wpłaty pieniędzy.

FutureNet

YouTuber miał również promować sieć NetLeaders związaną z fikcyjną krypto walutą DasCoin i obiecywać zyski na poziomie $5.000 miesięcznie. Jak pewnie wiecie, niedługo później DasCoin okazał się oszustwem.

Kara dla YouTube nałożona przez UOKiK

uokik kara finansowa dla youtubera

YouTuber, który został ukarany to Damian Żukiewicz mający ledwo tysiąc subskrypcji w serwisie YouTube. Nałożono na niego karę w wysokości 437 655 zł. Co ciekawe maksymalna kara jaką może nałożyć UOKiK to 10% rocznego obrotu. Teraz pomyślcie ile musiał zarabiać.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne