Microsoft zakończył wsparcie Windows 10

Windows 10 koniec wsparcia

To koniec wsparcia systemu Windows 10. Microsoft ogłosił, że już dłużej nie będą pojawiać się aktualizację zawierające ulepszenia i nowe funkcje dla tego systemu.

Natomiast jeżeli chodzi o aktualizacje dla Windows 10 związane z bezpieczeństwem, to system będzie je otrzymywać do 14. października 2025 roku. To może mieć poważne konsekwencje, ponieważ cyberprzestępcy będą w stanie wykorzystać odkryte luki w systemie do atakowania komputerów użytkowników. Co więcej, niektóre aplikacje i usługi mogą przestać działać lub działać niestabilnie, ponieważ producenci nie będą w stanie zagwarantować poprawnej pracy na systemie bez wsparcia.

koniec wsparcia Windows 10

Tym ruchem Microsoft chce przekonać większą ilość osób, aby przesiadły się na nowy system Windows 11. Dlatego zaleca się użytkownikom Windows 10, aby zaczęli myśleć o przesiadce na nowszy system operacyjny przed końcem wsparcia.

Warto pamiętać, że kończenie wsparcia dla systemu operacyjnego to naturalny proces i zawsze pojawiają się nowe i bardziej zaawansowane technologie.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/windows-client-roadmap-update/ba-p/3805227

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne