RAZER przygotował nową wersję swojego legendarnego laptopa. Zatem jeżeli szukacie komputera przenośnego i nie ogranicza Was budżet, to świetnie trafiliście. Laptop, którego recenzję czytacie – RAZER Blade 18 kosztuje 22499 zł. Tym samym jest to jeden z najdroższych laptopów na świecie. Czy jego wydajność jest adekwatna do kwoty, którą trzeba zapłacić? Testowany przez nas laptop RAZER Blade 18 posiada procesor Intel Core i9-14900HX, 32 GB pamięci RAM, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 i ekran mini-LED o rozdzielczości 2560 x 1600. Kod producenta tego modelu: RZ09-05092EK4-R3E1.
W tym teście sprawdzimy jak laptop RAZER daje sobie radę grach, podczas prac biurowych (grafika i montaż wideo), uruchomimy na nim popularne benchmarki i wiele więcej. Zapraszam do przeczytania i obejrzenia naszej recenzji RAZER Blade 18. Będzie się działo!
RAZER Blade 18 – specyfikacja techniczna
- System operacyjny: Windows 11
- Procesor: Intel Core i9-14900HX (24 rdzeni, 32 wątki)
- Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 4090 z 16 GB pamięci typu GDDR6
- Pamięć RAM: 32 GB
- Typ pamięci RAM: DDR5
- Miejsce na dane użytkownika: 2 TB
- Wielkość ekranu: 18″ cali
- Rozdzielczość ekranu: 2560 x 1600 pikseli (WQXGA)
- Proporcje ekranu: 16 x 10
- Maksymalna częstotliwość odświeżania ekranu: 300 Hz
- Typ matrycy: mini-LED
- Maksymalna jasność ekranu: 1000 nitów
- Ilość kolorów: 1.07 miliarda, pełne pokrycie palety DCI-P3
- Czas reakcji matrycy: 0.03 sekundy
- Porty:
– 2x USB-C
– 3x USB-A
– HDMI 2.1
– Ethernet RJ-45
– Mini-Jack 3.5 mm (możliwość podłączenia słuchawek i mikrofonu)
– czytnik kart pamięci - Wi-Fi 7
- Bluetooth 5.4
- Wymiary:
– wysokość: 2,19 cm
– szerokość: 40 cm
– długość: 27,6 cm - Waga: 3,1 kg
Budowa laptopa RAZER Blade 18
Pierwsze wrażeniu po wzięciu do rąk laptopa RAZER Blade 18 są takie, że to duży i solidny sprzęt. I to wrażenie nie jest błędne, choć laptop i tak waży zdecydowanie mniej niż się spodziewałem – 3.1 kg. Sądzę, że nie zaskoczy Was również to, że laptop jest świetnie wykonany. Czuć high-endowe wykończenie, dbałość o każdy detal i precyzję designu.
Obudowę laptopa RAZER Blade 18 wykonano z wysokiej jakości aluminium. Trudno oddać to w tekście, ale zdecydowanie wyróżnia się ona wśród innych laptopów gamingowych. Czuć, że użyte materiały są doskonałej jakości.
RAZER Blade 18 to duży laptop – ma aż 40 cm długości i 27 cm szerokości. Design laptopa jest minimalistyczny. Na obudowie umieszczono jedynie podświetlane na zielono logo producenta. Wnętrza portów USB są również zielone. Te i inne małe szczegóły, sprawiają, że wygląd laptopa to niezwykle dopracowana designerska doskonałość. Reszta obudowy jest czarna, dzięki czemu laptop wygląda bardzo elegancko i sprawdzi się nie tylko w pokoju gracza, ale również na spotkaniach biznesowych, do domu oraz biura.
Ekran RAZER Blade 18 odchyla się od 0° do 140° stopni. Klapa dobrze trzyma pozycję, niezależnie pod jakim kątem ją ustawimy. Laptop może być prawie zamknięty – nawet wtedy ekran nie opadnie. Niestety na tyle obudowy mocno widać ślady dotknięć palcami.
Po lewej stronie RAZER Blade 18 ma gniazdo zasilania, port Ethernet, dwa porty USB 3.2 Gen. 2 (typu A – “klasycznego” kształtu), port USB-C oraz gniazdo Mini-Jack 3.5 mm. Port USB-C posiada obsługę Power Delivery oraz DisplayPort. Można zatem przy jego pomocy ładować laptopa, kiedy zapomnimy dedykowanej ładowarki lub podłączyć zewnętrzny monitor.
Po prawej stronie laptopa RAZER Blade 18 umieszczono port HDMI 2.1, port USB 3.2 Gen. 2, port USB-C oraz czytnik kart pamięci. Ten port USB-C również wspiera Power Delivery oraz DisplayPort. Co więcej ten port USB-C to Thunderbolt 5 (USB 4 v2), dzięki czemu oferuje najwyższą prędkość przesyłu danych. Warto podkreślić obsługę Thunderbolt 5, ponieważ niewiele laptopów na świecie wspiera ten standard, a może on usprawnić pracę osób oczekujących najwyższej wydajności.
Bardzo doceniam też, że RAZER posiada łącznie aż 3 porty USB-A, ponieważ większość akcesoriów, które posiadam, wciąż korzysta z tego złącza. Gniazdo Mini-Jack to combo, które pozwala podłączyć do niego zarówno słuchawki, jak i headset słuchawek z mikrofonem.
Wszystkie porty w laptopie RAZER Blade 18 są rozmieszczone z głową. To znaczy, że między portami zachowano odpowiednią przestrzeń – podłączenie szerszego pen-drive nie blokuje możliwości do wpięcia się obok etc.. Ilość portów sprawia również, że z pewnością nie zabraknie nam gniazda, aby podpiąć wszystkie swoje akcesoria, myszkę, headset itd..
Po odwróceniu laptopa, zobaczymy 3 wentylatory umieszczone w różnych miejscach urządzenia (po prawej i lewej stronie, oraz na dole). Te zapewniają odpowiednie chłodzenie. Nie zabrakło też nóżek antypoślizgowych wykonanych z gumy, które zapewniają świetną stabilizację komputera na biurku.
RAZER Blade 18 – wydajność
RAZER Blade 18 to jeden z najwydajniejszych laptopów na świecie! To niesamowicie potężna maszyna z najlepszymi podzespołami, nie idąca na żadne kompromisy. Laptopa wyposażono w procesor Intel Core i9-14900HX (24 rdzenie, 32 wątki), 32 GB pamięci RAM DDR5 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 z 16 GB własnej pamięci DDR6.
Zacznijmy od procesora. Jest to seria Core i9 (14-stej generacji), czyli obecnie najnowsza. W momencie w pisania tej recenzji, procesor Intel Core i9-14900HX jest na 2. miejscu w rankingu najwydajniejszych procesorów do laptopów wszech czasów. Wow! Procesor Intel Core i9-14900HX ma 8 rdzeni odpowiedzialnych za wysoką wydajność i 16 odpowiedzialnych za standardową pracę.
Warto też wspomnieć o pamięci RAM RAZER Blade 18. W laptopie zamontowano 32 GB pamięci typu DDR5 5600 MHz, która jest najszybszą na rynku. Jaki to ma wpływ na codziennie użytkowanie komputera? Na uruchomienie każdej aplikacji lub gry, czeka się bardzo krótko. Jeżeli chcemy mieć jeszcze więcej RAMu, to producent zostawił puste gniazdo M.2 do którego możemy dołożyć dodatkową kość pamięci.
Dysk SSD na dane użytkownika ma pojemności aż 2 TB. Warto też wspomnieć, że laptop posiada możliwość dołożenia do pamięci na dane poprzez montaż dodatkowego dysku SSD. Sądzę jednak, że 2 TB wystarczy (prawie) każdemu na długie lata.
Omówiliśmy specyfikację i technikalia. Czas przejść do praktyki. O jakim poziomie wydajności mówimy? Na laptopie uruchomiłem jednocześnie dwie gry na najwyższych ustawianiach graficznych w rozdzielczości Full HD – Cyberpunk 2077 z włączonym Ray-Tracingiem oraz GTA V, w tym samym czasie odpaliłem aplikację Adobe Photoshop oraz przeglądarkę internetową Google Chrome oglądając YouTube. RAZER Blade 18 wciąż działał płynnie! To wręcz niesamowite. Bez żadnego zacięcia mogę się przełączać między aplikacjami, a każda gra działa w ponad 100 klatkach na sekundę. WOW!!! To jest prawdziwa moc!
Podczas przeprowadzonych testów sporo pracowałem korzystając z RAZER Blade 18. Miałem uruchomione jednocześnie aplikacje z pakietu Microsoft Office: Word, Excel i Outlook, przeglądarkę internetową Chrome (z ponad 50 otwartymi kartami!), aplikacje abcFaktury, a przy okazji słuchałem muzyki ze Spotify i… chyba nikogo nie zaskoczę, kiedy napiszę, że laptop wciąż działał doskonale.
Choć RAZER Blade 18 to sprzęt dedykowany graczom, to z powodzeniem sprawdzi się u osób potrzebujących najwyższej wydajności. Na RAZER Blade 18 montowałem wideo w aplikacji Adobe Premiere Pro oraz edytowałem zdjęcia w aplikacjach Adobe Photoshop i Adobe Lightroom. Laptop ponownie mnie nie zawiódł. RAZER Blade 18 doskonale sprawdzi się również u osób zajmujących się grafiką wektorową, projektowaniem wnętrz czy architekturą. Warto też wspomnieć, że producent deklaruje, że do laptopa można podpiąć nawet 3 monitory o rozdzielczości 4K jednocześnie!
Podsumowując – w żadnej sytuacji związanej z pracą nie zdażyło mi się, aby RAZER Blade 18 zaciął się nawet na sekundę. Nie spotkałem się z najmniejszym nawet “zahaczeniem”. Procesor Intel Core i9-14900HX doskonale poradził sobie podczas wszystkich testów wydajności.
RAZER Blade 18 – ile klatek na sekundę w grach?
Jak się gra na RAZER Blade 18? Laptop posiada dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090, która obecnie jest najwydajniejszym układem na rynku. To NVIDIA, więc karta graficzna wspiera technologie Ray-Tracing oraz DLSS 3 z generatorem klatek. Te technologie sprawiają, że grafika w grach wygląda doskonale. Ile dokładnie klatek na sekundę “wyciska” RAZER Blade 18? Wszystkie gry uruchamiałem w rozdzielczości Full HD na najwyższych ustawieniach graficznych z włączonym Ray-Tracingiem i DLSS (jeżeli technologie były obsługiwane). Ile FPS udało się osiągnąć laptopowi RAZER?
- Cyberpunk 2077: średnio 220 klatek na sekundę
- GTA V: średnio 185 klatek na sekundę
- Wiedźmin 3: średnio 185 klatek na sekundę
- Fortnite: średnio 120 klatek na sekundę
- Counter-Strike 2: średnio 180 klatek na sekundę
- DiRT Rally: średnio 260 klatek na sekundę
- Rocket League: stabilne 300 klatek na sekundę
Są to doskonałe wyniki wydajności. Myślę, że mało który laptop będzie w stanie osiągnąć podobne rezultaty.
Wyniki benchmarków RAZER Blade 18
Na laptopie RAZER Blade 18 uruchomiłem kilka benchmarków: Anvil’s Storage Utilities – aby sprawdzić prędkość dysku SSD; PCMark 10 – aby sprawdzić wydajność komputera w codziennej pracy; 3DMark – aby sprawdzić wydajność grafiki.
Prędkość odczytu danych z dysku SSD wynosi 2569 MB/s, a zapisu 2985 MB/s. Wyniki te są satysfakcjonujące, choć konkurencja może pochwalić się nieco wyższymi prędkościami. Jak prędkości dysku przekładają się na praktykę? Skopiowanie pliku o rozmiarze 10 GB zajmie Wam około 4 sekundy.
Na laptopie RAZER Blade 18 uruchomiłem benchmark wydajności biurowej PCMark 10 Modern Office. Oto wyniki, które możecie porównać w innymi urządzeniami.
- Essentials: 11497 punktów
– App Start-up: 16869 punktów
– Video Conferencing: 8387 punktów
– Web Browsing: 10744 punktów - Productivity: 10601 punktów
– Spreadsheets: 14333 punktów
– Writing: 7842 punktów - Digital Content Creation: 15805 punktów
– Photo Editing: 22279 punktów
– Rendering and Visualization: 19803 punktów
– Video Editing: 8949 punktów
Wynik ogólny RAZER Blade 18 w teście PCMark 10 to 8920 punktów.
Jakie wyniki osiągnął laptop RAZER Blade 18 w benchmarku 3DMark?
- Speed Way: 5553 punktów
- Time Spy Extreme: 9561 punktów
- Solar Bay: 97852 punktów
- Port Royal: 13413 punktów
- Wild Life Extreme: 42169 punktów
- Steel Nomad: 4926 punktów
Przyznać trzeba, że wyniki osiągnięte w 3D Mark są niesamowicie imponujące. Laptop to ścisła czołówka jeżeli chodzi o renderowanie grafiki w grach i aplikacjach graficznych.
Czy RAZER Blade 18 się grzeje?
Co z temperaturami RAZER Blade 18? Czy laptop się mocno nagrze? Aby przygotować obiektywny test postanowiłem wykorzystać profesjonalną kamerę termowizyjną.
Podczas korzystania z Internetu z kilkoma otwartymi kartami, RAZER Blade 18 ma temperaturę nieco wyższą od pokojowej – około 36 – 38°C.
Kiedy oglądamy wideo, to temperatura w najcieplejszym miejscu wynosi około 40°C. Najbardziej nagrzewa się górna część środka klawiatury. Pod WSAD ciepła nie czuć.
Podczas grania w gry wymagające najwyższej wydajności, laptop nagrzewa się do 50°C. Pod klawiszami WSAD temperatura wynosi do 42°C. Czuć lekkie ciepło, ale nie powoduje ono dyskomfortu w graniu. Pamiętajcie, że ciało człowieka ma 36,6°C, więc klawisze te wydają się lekko ciepłe. Najwyższą temperaturę RAZER Blade 18 osiąga przy otworach wentylacyjnych – w tym miejscu urządzenie nagrzewa się do 59°C.
Czy laptop RAZER Blade 18 obniża wydajność?
Wiele laptopów, kiedy przez dłuższy czas pracuje pod wysokim obciążeniem, to obniża swoją wydajność (przegrzewa się i ich moc spada do czasu, aż temperatura wróci do normy). Zjawisko to nazywa się throttling i dotyczy wielu urządzeń. Czy laptopa RAZER również? Nie.
Laptopa RAZER Blade 18 nie dotyczy zjawisko throttlingu. Nawet podczas długiego grania oraz pracy pod najwyższym obciążeniem, laptop nie obniża swojej wydajności. Pochwalić należy przemyślaną konstrukcję i skuteczne chłodzenie. W benchmarku Steel Nomad Stress Test stabilność liczby klatek na sekundę wyniosła 96.9%, co jest świetnym wynikiem.
Ekran laptopa RAZER Blade 18
Ekran laptopa RAZER Blade 18 ma wielkość 18″ cali i rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli, czyli WQXGA (większa niż Full HD). To daje ponad 160 pikseli na cal, a co za tym idzie obraz jest ostry i wyraźny.
Jeżeli chodzi o rodzaj matrycy, jest to mini-LED z ponad 2000 stref zaciemnienia (local dimming zones). Czernie są na bardzo wysokim poziomie, choć nieco odbiegają od matryc typu OLED. Ekran posiada pełne pokrycie palety kolorów DCI-P3 (co jest obecnie wyznacznikiem najlepszych wyświetlaczy), a to oznacza, że potrafi wyświetlić ponad 1.07 miliarda różnych kolorów. Ekran RAZER Blade 18 nie zawiedzie również również osób lubiących oglądać na laptopie filmy i seriale, oraz pracujących jako graficy, designerzy czy montażyści.
Wyświetlacz laptopa RAZER Blade 18 ma zmienne odświeżanie do 300 Hz (użytkownik może je zmniejszyć w celu energii). To sprawia, że kiedy na niego patrzymy, to obraz jest niesamowicie dynamiczny. 300 Hz z pewnością ucieszy też graczy, ponieważ taka częstotliwość odświeżania pozwoli wykorzystać dużą ilość klatek na sekundę, którą może wygenerować karta graficzna. Na ekranie zobaczymy do 300 FPS. Nie zabrakło też wsparcia dla lubianej przez graczy technologii NVIDIA G-Sync.
W porównaniu z matrycami typu OLED, ekrany mini-LED charakteryzują się lepszymi jasnościami. I tak jest również w przypadku laptopa RAZER. Jasność maksymalną, którą może ustawić użytkownik laptopa RAZER Blade 18 to aż 1000 nitów. Warto zwrócić uwagę, że mówimy tu o jasności typowej, a nie szczytowej. Większość producentów w informacjach marketingowych podaje jasność szczytową, która nijak się przekłada na codziennie użytkowanie. Co to oznacza jasność typowa 1000 nitów? Treści wyświetlane na ekranie RAZER Blade 18 będą doskonale widoczne w każdym pomieszczeniu, w jasnym słonecznym biurze, a nawet na zewnątrz – używając laptopa w letnie dni na pełnym słońcu. Taka jasność w laptopie, to genialny wynik. Oczywiście jasność ekranu można również zmniejszyć do bardzo niskich wartości, kiedy korzystamy z komputera wieczorem.
Klawiatura i touchpad w laptopie RAZER Blade 18
Klawiatura RAZER Blade 18 wygląda i działa świetnie. Jest naprawdę wygodna. Skok klawiszy wynosi 1.1 mm. Graczy z pewnością ucieszy również funkcja anti-ghosting, która sprawia, że żadne kliknięcie nie umknie laptopowi podczas gry.
Klawiatura posiada możliwość dostosowania podświetlenia – możemy wybrać dowolny kolor, animację (np. oddech, ogień, fala) oraz jasność. Podświetlenie można też wyłączyć. Oświetlenie wybieramy w ustawieniach systemu Windows. Niestety obecnie aplikacja RAZER Synapse nie pozwala sterować oświetleniem klawiatury laptopa. W apce powinniśmy mieć możliwość wybrania koloru podświetlenia każdego jednego klawisza (indywidualnie np. cała klawiatura będzie świecić na zielono, a klawisze WSAD na niebiesko). W aplikacji znajdziemy informacje, że obsługa tego modelu laptopa pojawi się wkrótce. Czekamy!
Fajną funkcją klawiatury jest to, że kiedy wciśniemy klawisz Fn (aktywujący klawisze funkcyjne), to włącza się jedynie podświetlenie klawiszy od F1 do F12 (tych, które wtedy działają). Zdecydowanie uprzyjemnia to korzystanie z klawiszy specjalnych.
Poniżej klawiatury umieszczono ogromny touchpad. Jest naprawdę bardzo duży. Gładzik jest wygodny i dobrze odczytuje gesty. Dzięki niemu z laptopa korzysta się bardzo wygodnie. W dolnych rogach umieszczono ukryte klawisze LPM i PPM.
Głośniki w laptopie RAZER Blade 18
Laptop RAZER Blade 18 posiada 6 wbudowanych głośników, które umieszczono po prawej i lewej stronie od klawiatury. Zestaw głośników składa się z 2 subwooferów (odpowiedzialnych za bassy) i 4 gwizdków (odpowiedzialnych za wysokie tony).
Głośniki w laptopie RAZER Blade 18 brzmią wręcz genialnie. To jedne z najlepszych głośników, jakie słyszałem w laptopie. Słuchanie muzyki to czysta przyjemność! Bass jest głęboki i soczysty, a wysokie tony brzmią ciepło. Na głośnikach laptopa RAZER Blade 18 odpalałem większości gatunków muzycznych – techno, rock, pop i rapu. Głośniki za kadym razem brzmiały bardzo dobrze.
A co z głośnością? Choć producent nie podaje konkretnych wartości, to głośniki laptopa RAZER są na tyle mocne, że spokojnie nagłośnią domówkę.
Używając RAZER Blade 18 oglądałem również sporo wideo na Netflixie i YouTube’ie. Tutaj również głośniki wypadają bardzo przyjemnie. Wszystko gra jak trzeba.
Warto wspomnieć o dźwięku przestrzennym, który zwiększy naszą immersję podczas grania w gry. Dzięki zastosowanej technologii THX Spatial Audio usłyszymy skąd dokładnie naciąga nasz przeciwnik. Działa to bardzo dobrze. Wbudowane głośniki laptopa mogą z powodzeniem zastąpić słuchawki podczas grania.
Dodam jeszcze tylko, że karta dźwiękowa laptopa pozwala przesyłać przez port HDMI dźwięk 7.1. To z pewnością ucieszy osoby posiadające zestawy głośników dedykowane dźwiękowi przestrzennemu.
Kamera i mikrofon laptopa RAZER Blade 18
Kamera umieszczona w laptopie RAZER Blade 18 nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) w 30 klatkach na sekundę. Zdjęcia są robione w rozdzielczości 5 MPix (2560 x 1440 pikseli).
Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to jest wystarczająca do rozmów przez Internet. Wykonałem 3 zdjęcia testowe: pierwsze ze światłem dziennym z przodu, drugie ze światłem dziennym z lewej strony, a trzecie pod światło. Jak widać, w każdych warunkach oświetleniowych jesteśmy dobrze widoczni i wyraźni. Oczywiście najlepiej wypada zdjęcie, na którym jesteśmy oświetleni z przodu, ale jakość pozostałych również jest akceptowalna.
Kamera laptopa RAZER Blade 18 posiada wsparcie dla funkcji Windows Hello, czyli logowania do komputera przy pomocy twarzy (bez wpisywania hasła).
Warto też dodać, że osoby, które martwią się o swoją prywatność mogą zasłonić kamerkę przy pomocy fizycznej zaślepki. Wystarczy ją przesunąć, a już nikt nas nie podejrzy.
Laptop RAZER Blade 18 posiada wbudowany mikrofon. Jakość rozmów jest zadowalająca – nada się do rozmów przez Microsoft Teams czy Discorda. Dzwoniłem do przyjaciela i ten twierdzi, że słyszy mnie bardzo dobrze i wyraźnie. Natomiast jeżeli planujecie karierę streamera, to z pewnością będzie trzeba jednak zainwestować w mikrofon podłączany przez USB.
Bateria RAZER Blade 18
Ile laptop RAZER Blade 18 trzyma na baterii? To zależy. Jeżeli na laptopie będziemy oglądać filmiki na YouTubie i przeglądać Internet, to laptop na baterii wytrzyma około 2 godziny.
Co z graniem w gry na baterii? W grach wymagających wysokiej wydajności (np. Cyberpunk 2077), po obniżeniu jakości grafiki (Full HD + najniższe ustawienia) możemy liczyć na około 50 minut zabawy. Korzystając z laptopa RAZER Blade 18 na baterii liczba klatek na sekundę znacznie spada (o około 70%) w porównaniu do zasilania sieciowego. Testowałem również Wiedźmina 3 w rozdzielczości Full HD na niskich detalach, i działa w od 50 do 90 klatkach na sekundę (przez cały czas następowały skoki między tymi wartościami).
Z tymi laptopami gamingowymi, to różnie bywa. 50 minut grania to wynik nieco poniżej konkurencyjnych modeli. Maksymalna wydajność na baterii również mocno spada. Są modele, które oferują niemal taką samą wydajność na baterii, jak i na kablu. Tyle, że są to modele oferujące znacznie mniejszą wydajność maksymalną korzystając z zasilania sieciowego. Jak to mówią – coś za coś. Mało która marka oferuje TDP dla karty graficznej do 175 W oraz TDP dla procesora do 190 W. Dostarczenie takiej mocy do karty graficznej, czy procesora, przy pomocy baterii jest wręcz nie możliwe.
Jak długo ładuje się laptop RAZER Blade 18? Uzupełnienie baterii od 0% do 50% trwa 1 godzinę i 4 minuty. Naładowanie baterii od 0% do 100% trwa 1 godzinę i 56 minut.
Czy warto kupić laptopa RAZER Blade 18?
RAZER Blade 18 nie zna kompromisów – to laptop o najwyższej wydajności. To idealny sprzęt do grania – uruchomicie na nim najnowsze gry na najwyższych detalach z Ray-Tracingiem. Ekran laptopa to mini-LED z odświeżaniem 300 Hz i pełnym pokryciem palety barw DCI-P3. Patrzy się na niego bardzo przyjemnie. Wspomniane wcześniej odświeżanie 300 Hz pozwala też cieszyć się wysoką liczbą klatek na sekundę, które generuje dla nas karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4090.
RAZER Blade 18 to również doskonałe urządzenie dla osób, które potrzebują laptopa o najwyższej wydajności do pracy. RAZER Blade 18 świetnie sprawdzi się jako laptop dla grafików, montażystów wideo, osób zajmujących się projektowaniem wnętrz i wielu innych zawodów.
Laptop RAZER Blade 18 w konfiguracji z procesorem Intel Core i9-14900HX, 32 GB pamięci RAM i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 kosztuje 22499 zł. Zdecydowanie polecam ten model. Jeżeli nie ogranicza Was budżet i szukacie hi-endowego sprzętu, to będziecie zadowoleni.