Media bez wyboru – o co chodzi?

Media bez wyboru

Jeżeli włączycie TVN lub Polsat to zobaczycie czarny ekran. Audycji nie nadają Radio ZET czy RMF FM. Na serwisach Onet oraz Interia nie da się przeczytać żadnego artykułu. Co się dzieje?

10. lutego 2021 to pierwszy taki dzień w Polsce, że nie działa duża część prywatnych telewizji, prywatnych radiów oraz prywatnych portali informacyjnych.

Dlaczego nie działa telewizja, radio i strony internetowe?

Nie działa telewizja TVN, Polsat, TVN24, Polsat News i inne. Nie działa radio stacje takie jak RMF FM, RadioZet. Nie działają portale internetowe Onet, WP, Interia i inne. Trwa strajk mediów „Media bez wyboru” przeciwko planowanemu wprowadzeniu dodatkowe nowego podatku od reklam. Warto dodać, że od reklam już się płaci podatki, dochodzi kolejny. Protest ma trwać cały dzień 10.02.2021.

dlaczego nie działa interia

Prywatne media twierdzą, że dodatkowy podatek znacznie utrudni im funkcjonowanie i wiele serwisów będzie musiało zakończyć działanie z powodu niewystarczających przychodów.

Kiedy wróci telewizja?

Protest “Media bez wyboru” ma trwać przez cały dzień – środę 10.02.2021. Telewizja, radio i portale internetowe mają działać normalnie od wtorku 11.02.2021.

Ile będzie wynosił nowy podatek mediowy?

dlaczego nie działa telewizja

W przypadku telewizji stawka do progu 50 mln zł wyniesie 7,5 proc. i 10 proc. od nadwyżki. W przypadku serwisów internetowych ma to być 5%. Dodatkowo większe stawki podatku nawet do 15% będą mieć reklamy napoje słodkie, leki, suplementy diety.

Nowy podatek reklamowy

dlaczego nie działa onet

Duża część podatku reklamowego ma trafić do nowo utworzonego Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Problem jest taki, że nie wiadomo co to w ogóle ma być. Właściciele mediów prywatnych obawiają się, że będzie to po prostu składka na TVP.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne