Morele.net – test dysków HDD i SDD

Morele - test dysków HDD i SDD

Przeglądałem właśnie sklep Morele trafiłem na „Test dysku HDD i SSD”.

Czytam opis i mamy tu: „Usługa Test dysku HDD/SSD skierowana jest do klientów, którzy kupili w naszym sklepie nowy dysk HDD lub SSD.”.

Czekaj co? Jaki test dysku? Kupilismy fabrycznie nowy dysk, a oni go podłączą i sprawdzą czy działa i biorą za to 5 dych? A dlaczego nowy dysk by miał nie działać?

„Wykupując tę usługę masz pewność, że unikniesz potencjalnych problemów ze sprzętem już na etapie realizacji zamówienia.”

Morele.net test dysków HDD i SDD

To zwykle u nich są problemy na etapie realizacji zamówienia? Czyli co? Czy Morele właśnie sugeruje, że sprzedaje nowe dyski, które mogą być popsute?

Wyjaśnijmy sobie jedno – jeżeli kupiliście coś w sklepie internetowym to macie 14 dni na zwrot tej rzeczy bez podania żadnej przyczyny. Gwarantuje Wam to art. 27 ustawy o prawach konsumenta. Odsyłacie i sklep ma obowiązek zwrócić wam sianko.

Jeżeli sprzęt nie działa to sklep również koszt wysyłki w obie strony.

Co więcej jeżeli sprzęt wam się popsuje w ciągu 2 lat to sprzedawca ma obowiązek go naprawić za darmo. To gwarantuje artykuł 556 kodeksu cywilnego.

Morele.net test dysków HDD i SDD

Dodatkowo w opisie usługi czytamy „Dodatkowo zabezpieczymy dysk HDD na czas transportu” – „ aby mieć pewność, że dotrze do Ciebie bezpiecznie”.

Co?! Za odpowiednie zabezpieczenie towaru podczas wysyłki odpowiada sprzedawca. Jeżeli produkt przyjdzie do Was zniszczony to odpowiada za to sprzedawca i firma kurierska – nie wy. To ich problem.

Co więcej – sklep Morele ma dużo więcej takich usług. I sporo osób daje je sobie wcisnąć, bo produkt jest oznaczony jako bestseller.

Morele.net test panelu lcd

Proszę przekażcie ten filmik dalej, aby wasi znajomi nie dali się robić w… konia.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne