Mrówki zjadły chłodzenie komputera

Mrówki w komputerze

Bardzo wielkie zaskoczenie spotkało jednego z graczy. Temperatura procesora oraz karty graficznej jego komputera zaczęła być bardzo wysoka, nawet gdy komputer znajdował się w stanie spoczynku.

Kiedy otworzył obudowę swojego PC okazało się, że w jego komputerze zamieszkały mrówki. Tysiące mrówek. Musicie przyznać, że wygląda to naprawdę dziwnie.

mrówki w komputerze

Okazuje się, że mrówki bardzo lubią jeść pastę termoprzewodzącą i termopady. Insekty, które zaatakowały komputer to mrówki ogniste (fire ants) oraz mrówki Rasberry’ego (Rasberry crazy ants) występujące na terenach Ameryki Południowej, USA, Australii, Chin i Tajwanu. W Europie raczej ich nie spotkamy.

mrówki pasta termoprzewodząca

To nie pierwszy tego typu przypadek uszkodzenia komputera przez robaki. Użytkownicy skarżą się, nawet po wypędzaniu mrówek, wyczyszczeniu wszystkiego sprayem na insekty i alkoholem, mrówki wracają i dalej zjadają chłodzenie komputera.

mrówki na procesorze komputera

Źródła informacji: https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/1apkriw/ants_are_eating_my_gpu/https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/mop6lk/my_cpugpu_got_infested_by_ants_when_i_was_gone/

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne