Najlepsze laptopy do 2000 zł – 2023 rok

Najlepszy laptop do 2000 zł

Nie oszukujmy się – 2000 zł za laptopa nie jest dużą kwotą i nie można się tu spodziewać cudów. Mimo tego postaramy się wybrać nasz wymarzony najlepszy laptop do 2000 złotych. Praktycznie rzecz biorąc za takie pieniądze możemy znaleźć przyzwoity komputer do codziennej pracy, oglądania filmów, czy przeglądania Internetu. Wydając 2000 zł na laptopa nie znajdziemy natomiast urządzeń z dedykowaną kartą graficzną – trzeba polegać na zintegrowanych rozwiązaniach, dlatego tym bardziej warto wybrać jak najbardziej wydajną opcję.

Co można zrobić za pomocą laptopa do 2000 zł ze zintegrowaną grafiką? Wbrew pozorom całkiem sporo – bez problemu ogarniemy wszystkie podstawowe zadania, a nawet uda nam się pograć w mało wymagające gry. Starfield czy Cyberpunk 2077 może leżą poza możliwościami zintegrowanych grafik (przynajmniej takich w laptopach za 2000 zł), ale w takie tytuły jak Diablo Immortal, Fortnite, League of Legends, GTA V czy nawet Counter Strike 2 można już zagrać. Jasne, nie będzie to rozgrywka na wysokich detalach, czy w wysokiej rozdzielczości, ale możliwości zintegrowanych grafik naprawdę potrafią zaskoczyć.

W artykule są podpięte linki afiliacyjne Ceneo, jednak nie miało to żadnego wpływu na wybór laptopów 🙂

Laptop do 2000 zł – na co uważać?

Do 2000 zł można znaleźć mnóstwo laptopów wyposażonych w przestarzałe podzespoły – np. procesory Intel Core 10-tej generacji, czy też procesory AMD Ryzen serii 3000. Tworząc ranking najlepszych laptopów do 2000 zł, my celowalibyśmy co najmniej w procesory Core 11-tej generacji lub AMD Ryzen co najmniej serii 5000. Dzięki temu mamy pewność, że wydajność laptopów do 2000 zł nie tylko będzie wyższa, ale również wartość takich sprzętów utrzyma się przez znacznie dłuższy czas.

ASUS X515EA – najlepszy laptop do 2000 zł z procesorem Intel

Laptop ASUS X515EA

Model ten występuje w wielu wariantach – nas jednak interesuje ten wyposażony w procesor Intel Core i5 11-tej generacji z zintegrowaną grafiką Iris Xe, która jest znacznie wydajniejsza od Intel UHD. Jeśli zdecydujemy się na model któremu nic nie brakuje tzn. z 16 GB RAM i SSD o pojemności 512 GB możemy minimalnie przekroczyć budżet 2000 zł. Modele z nieco mniejszymi SSD można już jednak z powodzeniem dostać za 1999 zł.

Kup laptopa ASUS X515EA

Acer Aspire 3 – najlepszy laptop do 2000 zł z procesorem AMD

Laptop Acer Aspire 3

Tym razem mówimy o modelu wyposażonym w nowy, energooszczędny procesor AMD Ryzen 5 7520U z zintegrowaną grafiką Radeon 610M. Jeśli dopisze nam szczęście uda nam się w cenie do 2000 zł znaleźć model wyposażony zarówno w SSD 512 GB, jak i 16 GB pamięci RAM. Jeśli będziemy mieli pecha, a budżet 2000 zł będzie nieprzekraczalny, trzeba będzie wybrać wersję 8 GB i rozbudować pamięć później. Nie będzie to jednak wydatek po którym nie podniesiemy się finansowo.

Kup laptopa Acer Aspire 3

Lenovo IdeaPad 3 – dobry laptop do 2000 zł

Laptop Lenovo IdeaPad 3

Kolejna popularna marka i seria występująca w dziesiątkach odmian. W przypadku tego modelu Lenovo mówimy o laptopie wyposażonym w procesor AMD Ryzen 3 5450U z zintegrowaną grafiką Radeon. Po prawdzie podstawowa wersja tego laptopa wyposażona jest tylko w 8 GB pamięci RAM, ale za to można go kupić nawet za 1600 zł – więc nawet po dokupieniu dodatkowej pamięci powinniśmy spokojnie zmieścić się w budżecie 2000 zł.

Kup laptopa Lenovo IdeaPad 3

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne