Najlepszy komputer dla gracza do 4000 zł – 2022 rok

najlepszy komputer gamingowy 4000 zł

Zbudujmy razem najlepszy komputer gamingowy do 4000 zł! Wprawdzie ceny podzespołów komputerowych obecnie nie są zbyt zachęcające, ale i prognozy na przyszłość również nie są zbyt pewne. Może to jednak dobry moment na zakup komputera, bo będzie jeszcze drożej? Spróbujmy złożyć jak najwydajniejszy komputer do 4000 zł. Ma być nowoczesny i jak najbardziej wydajny. Śmiało można powiedzieć, że w tym budżecie można już otrzymać naprawdę fajną maszynę, która może służyć zarówno do grania, jak i również do nauki, a nawet pracy. Każdy członek rodziny będzie więc zadowolony, a my uzyskamy nowoczesny komputer, którego wartość nie będzie szybko spadać i który będzie można później bez problemu odsprzedać.

  • Procesor Intel Core i5 12400F – ceny od 860 zł – KUP
  • Płyta główna Gigabyte B660M GAMING DDR4 – ceny od 560 zł – KUP
  • Kart graficzna Gigabyte GeForce RTX 3050 Eagle OC – ceny od 1900 zł – KUP

Do tej pory na najlepszy komputer gamingowy do 4000 zł wydaliśmy razem – 3320 zł

Nie jest to może topowa konfiguracja, ale może już uradować serce każdego gracza. Pamiętajcie, że wybieramy najlepszy komputer dla gracza do 4000 zł. Mamy ograniczenie budżetowe. Najnowocześniejszy procesor Core i5 12-tej generacji zapewnia odpowiednie wsparcie dla wszystkich komponentów, a karta graficzna GeForce RTX oferuje takie technologie jak DLSS, czy ray-tracing w grach. Ray-tracing potrafi sprawić, że oprawa graficzna stanie się znacznie bardziej atrakcyjna, ale zwykle tylko najwydajniejsze i najdroższe karty potrafią zapewnić odpowiednią płynność w grach przy użyciu tej technologii. Z pomocą tu przychodzi nam owa tajemnicza opcja DLSS, która przyśpiesza działanie gier przez minimalny (często niezauważalny) spadek jakości obrazu. W obsługę tej technologii wyposażona jest coraz większa liczba gier i jest to naprawdę świetna sprawa, zwłaszcza dla posiadaczy kart GeForce RTX z niższej półki – takich jaki RTX 3050. Gracze z pewnością zadowoleni będą również z technologii NVIDIA Reflex, która zmniejsza opóźniania w grach sieciowych, co pozwala osiągnąć przewagę podczas dynamicznej walki online.

W naszym komputerze gamingowym za około 4000 pln warta uwagi jest również płyta główna Gigabyte B660M GAMING DDR4, bo śmiało można powiedzieć, że jest tania i dobra. Z pewnością to jeden z tańszych modeli opartych na chipsecie Intel B660, po który zdecydowanie warto sięgnąć. Warto wspomnieć, że jest to płyta główna w mniejszym rozmiarze micro ATX, a więc możemy do niej dokupić mniejszą i bardziej zgrabną obudowę.

Wybór głównych podzespołów do najlepszego komputera dla gracza do 4000 zł mamy już więc za sobą. Pora uzupełnić zestaw o pamięci RAM i dysk SSD. Aby uzyskać jak najbardziej atrakcyjną cenę wybraliśmy płytę główną z obsługą pamięci DDR4, które są znacznie tańsze od DDR5 i zapewniają odpowiednią wydajność dla sprzętu z tego segmentu. Zestawy dwóch pamięci RAM po 8 GB (czyli w sumie 16 GB) można kupić w cenie od około 300 zł (np. ADATA XPG Gammix D10, G.Skill Aegis czy PNY XLR8) – KUP, co jest naprawdę świetną okazją. SSD w szybkiej wersji NVMe M.2, taki jak Kingston NV1 (pojemność 500 GB) – KUP można kupić za około 240 złotych. Po dodaniu składowych otrzymamy kwotę 3860 złotych.

Jeśli nie możesz wykorzystać obudowy i zasilacza ze starego komputera, budżet 4000 złotych zostanie przekroczony, ale nie będzie to duża kwota. Za cenę 150 złotych dostaniemy obudowę SilentiumPC Armis AR1 – KUP, ale jeśli interesuje was obudowa z oknem, ale za to mniej znanego producenta, można wybrać choćby KRUX Prism – KUP, w cenie od 160 złotych. Jeśli chodzi zasilacz w zupełności wystarczy nam SilentiumPC Vero L3 o mocy 500 watów – KUP, w cenie zaczynającej się od około 230 złotych. Podliczanie wszystkich podzespołów kończymy więc z sumą 4240 złotych. Jeśli wciąż zostało nam w kieszeni parę złotych, można rozważyć kupno szybszych pamięci RAM, np. taktowanych 3600 MHz. Gracze na pewno nie będą tego żałować. Mamy to – szybki i wydajny komputer gamingowy do 4000 zł.

Najlepszy komputer gamingowy do 4000 zł – 2022

  • Procesor Intel Core i5 12400F
  • Płyta główna Gigabyte B660M GAMING DDR4
  • Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3050 Eagle OC
  • Pamięć RAM ADATA XPG Gammix D10 2x8GB
  • Dysk Kingston NV1 500 GB
  • Obudowa SilentiumPC Armis AR1
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L3

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne