Która sieć ma najszybszy Internet 5G w Polsce? Test porównawczy

Ranking szybkości sieci Internet 5G Polska

Internet 5G stał się jednym z najważniejszych elementów wpływających na jakość naszego połączenia mobilnego. Konkurencja między operatorami jest coraz większa, a użytkownicy coraz bardziej zainteresowani są realną prędkością 5G. Która sieć oferuje najszybszy Internet 5G w Polsce?

Obecnie wszystkie główne sieci komórkowe w Polsce – Orange, Plus (T-Mobile), Play i Polkomtel (operator sieci Plus) – oferują usługi 5G. Jednak dostępność ta może różnić się w zależności od regionu.

Aby nasz test był sprawiedliwy – przetestujemy prędkość Internetu 5G przebywając w samym centrum Warszawy – w pobliżu Pałacu Nauki i Kultury.

Powinniście wiedzieć, że prędkość internetu mobilnego (zarówno LTE, jak i 5G) w centrum Warszawy jest niska. Nadajniki mają problem z obsłużeniem duże ilości osób przebywających w tym samym miejscu. Miejsce do testów prędkości 5G wybrałem celowo – by nie faworyzować żadnej sieci, poprzez ustawienie się w bliżej lub dalej anteny / nadajnika.

Speed Test Internet 5G Warszawa

Mój test ma sprawdzić prędkość Internetu 5G w dużym mieście pod największym obciążeniem. Dużo wyższe prędkości Internetu 5G są na obrzeżach dużych miast, w mniejszych miasteczkach i na wsiach. Tam na każdy nadajnik sieci przypada mniejsza liczba użytkowników.

Aby test prędkości internetu 5G był sprawiedliwy, to zakupiłem startery na kartę z najpopularniejszych Polskich sieci. Następnie w każdej sieci wykupiłem pakiet Internetu z obsługą 5G. Wszystkie speed-testy przeprowadzałem na telefonie iPhone 15 Pro stojąc przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Prędkość Internetu 5G w sieci T-Mobile

Prędkość Internetu 5G w sieci T-Mobile

Pobieranie: 27 MBit
Wysyłanie: 28 MBit

Prędkość Internetu 5G w sieci Orange

Prędkość Internetu 5G w sieci Orange

Pobieranie: 18 MBit
Wysyłanie: 48 MBit

Prędkość Internetu 5G w sieci Play

Prędkość Internetu 5G w sieci Play

Pobieranie: 12 MBit
Wysyłanie: 37 MBit

Prędkość Internetu 5G w sieci Plus

Prędkość Internetu 5G w sieci Plus

Pobieranie: 40 MBit
Wysyłanie: 5 MBit

Ranking szybkości internetu 5G – prędkość pobieranie

Jaka sieć ma najszybszą prędkość pobierania Internetu 5G na kartę w centrum Warszawy? Oto ranking na podstawie przeprowadzonego przez nas speed-testu.

  1. Plus: 40 MBit
  2. T-Mobile: 27 MBit
  3. Orange: 18 MBit
  4. Play: 12 MBit

Ranking szybkości internetu 5G – prędkość wysyłania

Jaka sieć ma najszybszy upload podczas korzystania z Internetu 5G na kartę w centrum Warszawy? Oto ranking na podstawie przeprowadzonego przez nas speed-testu.

  1. Orange: 48 MBit
  2. Play: 40 MBit
  3. T-Mobile: 28 MBit
  4. Plus: 5 MBit

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne