Nakładka na aparat do telefonu za 20 zł

Nakładka na obiektyw do telefonu

Za 20 złotych kupiłem zestaw 3 obiektywów do telefonu. W zestawie mamy obiektyw macro, fish-eye i obiektyw ultra szerokokątny. Wystarczy założyć nakładkę na aparat telefonu i powinniśmy móc robić zdjęcia z całkiem innej perspektywy.

Więcej porad dla początkujących fotografów znajdziecie w dziale lifehacki fotograficzne.

Kup nakładkę na aparat do telefonu 3 w 1

Telefon, którego obecnie używam – Samsung Galaxy S20 nie ma trybu makro. Zobaczymy jak wyjdą fotki z nakładką na obiektywy macro. Zapraszam do testu obiektywu 3 w 1 za 20 zł.

obiektyw do telefonu

W zestawie mamy jeden klips i trzy obiektywy, które dokręcamy w zależnie od potrzeb. Jest to wygodne i działa dobrze. Obiektywy kojarzą się ze szkłem, tutaj niestety cały zestaw jest plastikowy. Nie wydaje mi być zbyt wytrzymały, ale w tej cenie nikt chyba się nie spodziewał obiektywów niczym Sigma!

obiektywy do telefonu

Następnie nakładamy klips na telefon. Nakładanie działa tak jakbym tego oczekiwał – klips sam nie spada, ale również nie ściska telefonu zbyt mocno. Do tej pory wszystko super, ale sprawdźmy jak wyjdą zdjęcia! Idziemy szukać wiosny!

obiektyw nakładka na telefon

Po kilku minutach używania nakładki na obiektyw 3 w 1 jestem zachwycony! Jeżeli jesteście amatorami fotografii to wyzwoli w Was zupełnie nowe pokłady kreatywności. Dzięki temu kawałkowi plastiku można dostrzec to, co nie jest widoczne gołym okiem.

nakładka obiektyw na telefon

Co ciekawe nakładka na obiektyw działa lepiej niż większość wbudowanych trybów makro w telefonie. Zdjęcia mają wysoką rozdzielczość (standardowego aparatu w telefonie) przez co widać na nich znacznie więcej detali.

nakładka na aparat do telefonu
Zdjęcie wykonane nakładką na aparat do telefonu

Swoją fotograficzną podróż rozpocząłem od kwiatka. Zobaczcie porównanie zdjęcia zrobionego telefonem Samsung Galaxy S20 bez nakładki na obiektyw i z nakładką na obiektyw.

aparat nakładka do telefonu
Zdjęcie wykonane nakładką na aparat do telefonu
Galaxy S20 makro
Zdjęcie wykonane bez nakładki na aparat do telefonu

Smartfon Samsung Galaxy S20 niestety dość szybko gubi ostrość. Kiedy telefon znajduje się około 7-8 cm od fotografowanego obiektu już nie może złapać ostrości.

Samsung Galaxy S20 makro fotografia
Samsung Galaxy S20 nie łapie ostrości kiedy fotografowany obiekt jest zbyt blisko aparatu

Następnie zacząłem fotografować szyszkę leśną oraz nasiono na niej. Ilość detali jest imponująca. Możecie zobaczyć to, co normalnie jest trudno dostrzec!

nakładka na aparat makro
Zdjęcie nasiona szyszki – wykonane z nakładką makro

To co widzicie to naprawdę powierzchnia szyszki oraz jej wnętrze! Jestem zszokowany jak tak tanie akcesorium może przynieść niesamowite efekty.

nakładka makro na aparat telefonu
Zdjęcie nasiona szyszki – wykonane z nakładką makro

Żeby jednak nie było tak kolorowo – trzeba wiedzieć, że trafienie ostrość w miejsce, które nas interesuje mając nałożoną nakładkę na obiektyw zajmuje kilka sekund – nie jest to jedno kliknięcie, a trzeba poszukać tego miejsca ostrości kilka sekund, ponieważ oprogramowanie telefonu nie wie co się dzieje.

nakładka makro na aparat telefonu
Zdjęcie wnętrza szyszki – wykonane z nakładką makro

Nakładka obiektyw do telefonu 3 w 1 jest mała – można ją bez problemu zmieścić do kieszeni. Takie akcesoria GSM są nam potrzebne! Życzę miłego fotografowania i z mojej strony oczywiście gorące polecanko!

Kup nakładkę na aparat do telefonu 3 w 1

nakładka na aparat do telefonu test
Zdjęcie powierzchni szyszki – wykonane z nakładką makro

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne