Need For Speed: Unbound – recenzja gry

NFS Unbound recenzja

Dawno nie było nowego NFS, co nie? Wiele osób tęskni za złotymi czasami serii i gierkami jak Need For Speed: Underground 2. A nowy Need For Speeda Unbound to zupełnie nowa jazda. Czy warto w niego zagrać i czy ma szansę poflirtować z naszą nostalgią? Zapraszam do recenzji gry Need For Speed Unbound.

Need For Speed: Unbound – gameplay

Zacznę jazdę z recenzją od powiedzenia: to najlepszy NFS od bardzo bardzo dawna. Wiele osób po zobaczeniu SWAGowych efektów, dymu z kół i najróżniejszego grafiti wyskakujące z naszego auta stwierdzi, że napewno jest słaba, ale to błąd.

Need For Speed Unbound komiksowe efekty

Unbound to combo będące połączeniem NFS: Underground i Burnout Paradise. A i to nie bez przyczyny – gierkę tworzyło studio Criterion Games, czyli autorzy właśnie serii Burnout.

Need For Speed Unbound gameplay

Modele aut są dokładne, ray tracing wszędzie błyszczy.

Jazda w Need For Speed: Unbound

Need For Speed Unbound recenzja

Model jazdy w Need For Speed: Unbound jest czysto zręcznościowy, ale jest to jazda przyjemna. Przede wszystkim czuć prędkość. Jest fun.

Need For Speed Unbound recenzja

Natomiast trzeba wspomnieć, że rozgrywka jest bardzo chaotyczna. Na ekranie wciąż dużo się dzieje, a policja i auta pojawiają się niewiadomo skąd. Niektórzy mogą czuć się przytłoczeni.

Need For Speed Unbound grafika

Samochody mają włączony God Mode, czyli są niezniszczalne. Mi niestety dzwony zdarzały się wyjątkowo często.

grafika Need For Speed Unbound

A o co w grze chodzi? Oczywiście o kasę. Jeżdżąc wyścigi zarabiamy, co potem możemy wydać na kolejne auta lub modyfikacje dla już posiadanych.

NFS Unbound samochodyZdziwiło mnie, że wyścigi mają wpisowe, aby wziąć w nich udział. Także biorąc udział w niektórych zawodach i przegrywając możemy stracić kasę.

wyścig Need For Speed Unbound

Duże zaskoczenie wywołał u mnie fakt, że wyścigi mają ograniczoną możliwą liczbę restartów. Nie można jeli nie uda nam się (w zależności od poziomu trudności) 10 lub 4 próbach ukończyć rajdu, to więcej podejść już nie zrobimy.

ruch uliczny Need For Speed Unbound

Kolejny plusik Need For Speed: Unbound zbiera za duży ruch uliczny. Zarówno samochody nie biorące udziału w rozgrywce, jak i piesi są wykonani z dbałością.

efekty Need For Speed Unbound

Za każdym razem kiedy wjeżdżam w grupkę pieszych śmieszy mnie w jaki sposób uciekają przed przejechaniem – odskakują na prawo i lewo, niczym Kamil Stoch na skoczni!

Need For Speed Unbound animacje

Nitro uzupełnia się podczas jazdy za robienie driftów, jazdę pod prąd i inne efektowne wygibasy.

NFS Unbound policja

W grze jest również policja. Za udział w wyścigach gliniarze będą nas ścigać. Nie brakuje kolczatek i helikopterów. Na niskim poziomie zainteresowania policji łatwo uciec, ale gdy dobijemy do piątego levelu robi się naprawdę trudno.

Need For Speed: Unbound – tuning

NFS Unbound tuning

Unbound posiada system tuningu samochodów. W furach modyfikujemy zderzaki, kolory, felgi, neony. Ja lubię pizzę, więc wybrałem sobie felgi w pizzę.

NFS Unbound tuning

Możemy też dodać sobie wielki napis Versace na całej bryce przyklejając wlepę, żeby poczuć się jak na jarmarku przy plaży. Naklejek są setki.

Need For Speed Unbound tuning

Need For Speed Unbound kolor samochodu

Need For Speed Unbound lakier

Można również wybrać wysokość samochodu, dźwięk klaksonu, wygląd lusterek, a nawet wygląd SWAGowych efektów.

Need For Speed Unbound tuning

Fabuła w Need For Speed: Unbound

Poza samochodami, tuningować możemy też naszego bohatera. Postaci do wyboru jest 8. Po dokonaniu wyboru naszemu protagoniście zmienimy fryzurę, przytniemy zarost, dodamy dziary oraz założymy markowe ciuchy… tak aby był piękny!

Need For Speed Unbound postać

Fabuła w Need For Speed: Unbound polega na budowaniu reputacji ulicznego kierowcy. Zaczynamy od dobrej furki (jak zawsze w NFS!), potem ją nam kradną, a naszym zadaniem jest zarabianie na jeździe w wyścigach.

Need For Speed Unbound ubrania

Tutaj warto również zwrócić uwagę na charakterystyczną grafikę Need For Speed: Unbound. Gra łączy ze sobą realistyczny wygląd samochodów i miasta z animowanymi postaciami. Bardzo ciekawy zabieg. Mnie się podoba!

NFS Unbound ASAP Rocky

W grze spotkamy mnóstwo znanych postaci m.in. rapera ASAP Rocky. Dodaje to klimatu! Przy okazji warto wspomnieć o soundtracku, który jest bardzo hip-hopowy. Na playliście znalazł się nawet polski raper – OKI w kawału “Siri”.

Aktywności dodatkowe w Need For Speed: Unbound

Need For Speed Unbound animacje

Gra Need For Speed: Unbound ma mnóstwo aktywności dodatkowych, więc nudzić się w niej nie będziecie. Poza standardowymi wyścigami mamy m.in.: wyzwania transportu polegające na dojechaniu gdzieś niezauważonym przez policję.

NFS Unbound

Kolejnymi aktywnościami dodatkowymi są wyzwania driftu, fotoradary (trzeba przejechać w konkretnym miejscu z dużą prędkością).

Need For Speed Unbound billboardy

Gra posiada też znajdźki. Możemy szukać graffiti, zbijać billboardy (jak w Burnout Paradise) i robić wiele innych rzeczy. Na nudę narzekać nie będziecie.

Need For Speed: Unbound – czy warto zagrać?

NFS Unbound samochody

Need For Speed: Unbound to świetna gra! Całkowite odświeżenie gatunku. Wymyślenie serii na nowo. Mi gra Need For Speed: Unbound się bardzo podoba. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych NFSów od wielu lat. Polecam serdecznie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne