Na Netflixie wciąż można wypożyczać płyty DVD

Netflix DVD

Mało kto o tym wie, że Netflix, który dziś jest najpopularniejszą usługą streamingową do oglądania seriali filmów przez Internet, zaczynał jako wypożyczalnia filmów na DVD.

Netflix – historia

Netflix jako wysyłkowa wypożyczalnia płyt DVD działa od 1997 roku. Dopiero w 2007 roku pojawił się Netflix podobny do tego, którego dziś znamy – serwisu VOD na którym możemy obejrzeć filmy i seriale. To cały czas ta sama firma, tylko uruchomiła nową usługę – filmy i seriale na żądanie.

Netflix historia

Netflix – wypożyczanie płyt DVD

Co ciekawe do dziś można zamówić sobie płytę z filmem DVD w serwisie Netflix. Wypożyczyć można dowolną ilość filmów w miesiącu, ale trzymać w domu można tylko jeden, dwa lub trzy – w zależności od wybranego planu Netflixa (Basic – 1, Standard – 2, Premium – 3). Dostawa i zwrot płyt DVD do Netflixa są darmowe.

Netflix DVD

Wystarczy zamówić płytę DVD z wybranym filmem lub serialem przez Internet, aplikację lub telefonicznie. Netflix DVD to fajne rozwiązanie dla osób, które nie mają do Internetu lub mają słabe niestabilne połączenie sieciowe.

Usługa Netflix DVD obecnie działa już tylko w Stanach Zjednoczonych, ale podobno wciąż cieszy się dużą popularnością. Aby wypożyczyć płytę DVD udajcie się pod adres https://dvd.netflix.com. Aby zobaczyć stronę wypożyczalni Netflix DVD musicie skorzystać z dowolnego serwera VPN i ustawić go na USA. Jeżeli tego nie zrobicie, to zamiast strony zobaczycie informację o zakończeniu działania usługi.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne