Nowe naklejki LGBTQ+ na Facebooku zakazane w Polsce

naklejki lgbt facebook

Na Facebooku i Messengerze pojawiły się nowe naklejki LGBTQ+. 8 nowych stickerów zostało dodanych z okazji Coming Out Day. Naklejki mają wyrazić wsparcie dla osób LGBTQ+.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że naklejki nie pojawią się w niektórych krajach. Dlaczego? Facebook podaje, że mogłoby to narazić osoby o odmiennych orientacjach na niebezpieczeństwo i ataki. Wsród tych 26 krajów są głównie kraje afrykańskie, arabskie, no i my – Polska.

Pełna lista krajów w których nie będzie naklejek Coming out Day na Facebooku: Afganistan, Algieria, Arabia Saudyjska, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Białoruś, Butan, Brunei, Djibouti, Egipt, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Jemen, Jordan, Katar, Kazachstan, Kirgistan, Kuwejt, Liban, Libia, Malediwy, Malezja, Maroko, Mauretania, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Rosja, Sahara Zachodnia, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tadżykistan, Tunezja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W internecie jest ogromna dyskusja – czy rzeczywiście osoby o różnych orientacjach są narażone w tych krajach niebezpieczeństwo czy po prostu Facebook nie chce psuć sobie relacji z rządem – posłami i senatorami sprawującymi władzę.

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne