Twój telefon w komputerze – odbieraj SMS i dzwoń

twój telefon

Nie wiele osób to wie, ale jest sposób zsynchronizowania komputera z telefonem! Użytkownicy iPhone i MacBooków mają tą możliwość już dawno. Teraz pojawiła się ona również na komputerach z Windows i innych telefonach.

@techmatepl

⭐️ Odbieranie i odpisywanie na SMS na PC 🔥 #windows #windows10 #ciekawostka #ciekawostki #android #technologia #technologie #technology #mobile #pc

♬ Say So (Instrumental Version) [Originally Performed by Doja Cat] – Elliot Van Coup

Będziecie mogli:

  • Odbierać SMS, które ktoś do Was wysłał.
  • Wysyłać SMS normalnie ze swojego numeru.
  • Dzwonić i odbierać połączenia głosowe z komputera, tak samo jak z telefonu.

Wszystkie te rzeczy będą Wam pojawiać się w formie powiadomień na PC.

Microsoft Store

Jak odbierać i wysyłać SMS z komputera?

  1. Zainstalujcie na komputerze aplikacje “Twój telefon”. Aby ją zainstalować kliknijcie w Menu Start i uruchomcie Microsoft Store.
  2. Zainstalujcie na telefonie aplikację “Pomocnik aplikacji Twój telefon – Łącze do Windows”.
  3. Uruchomcie zainstalowane wcześniej aplikacje na telefonie i PC. Dajcie im wszystkie uprawnienia, o które poproszą (są niezbędne do właściwego działania).

Aplikacja Twój telefon

Odbieranie połączeń z telefonu przez komputer

Tak w sumie po co to wszystko? Czasami jest tak, że zapomnieliście telefonu z domu / biura, a czekacie na ważny telefon. Jeżeli macie przy sobie komputer z Windows to nie musicie się wracać! Dzięki aplikacji Twój telefon możecie odbierać połączenia i odpisywać na SMSy nawet jeżeli jesteście na drugim końcu świata!

Wymiar bardziej praktyczny jest często taki, że kiedy używam komputera siedząc w salonie, a zostawiłem telefon w kuchni, to nie muszę po niego wstawać, żeby odebrać połączenie lub odpisać na SMS.

twój telefon odbieranie sms

Czy aplikacja Twój telefon jest bezpieczna?

Aplikacja Twój telefon prosi o bardzo dużo uprawień i dostęp do wielu rzeczy. Aplikacja Twój telefon jest bezpieczna. Jest to oficjalna aplikacja firmy Microsoft, a więc producenta Windows. Aby apka mogła ona skutecznie przekazywać SMS i połączenia telefoniczne do komputera te wszystkie uprawienia są niezbędne. No bo jak miałaby przekazywać SMS do komputera nie mając do nich dostępu?

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne