Świetny pionowy odkurzacz w super cenie – Dreame R20 – recenzja

Odkurzacz pionowy Dreame R20

Na jesiennie porządki może już być nieco za późno, bo za oknem mamy prawdziwą zimę, ale przedświąteczne porządki z pewnością umili Wam bezprzewodowy poziomy odkurzacz Dreame R20. My właśnie otrzymaliśmy go do testów i opowiemy Wam jak sobie poradził z naszymi brudnymi podłogami.

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia (film wyżej) wyzwań jakie postawiliśmy przed Dreame R20. Rozpoczynamy recenzję i porządkujemy wszystko przy okazji!

Kup odkurzacz Dreame R20 w najlepszej cenie

Dreame R20 opinie

Dreame R20 – co dostajemy w zestawie z odkurzaczem pionowym?

Odkurzacz Dreame R20 posiada aż 5 różnych końcówek. Są to:

 • uniwersalna szczotka wielofunkcyjną z podświetleniem
  Dreame R20 końcówki
 • miękka szczotka do podłóg twardych
  Dreame R20 miękka szczotka do podłóg twardych
 • mini-elektroszczotka
  Dreame mini-elektroszczotka
 • dysza szczelinowa
  Dreame dysza szczelinowa
 • dysza uniwersalna
  Dreame dysza uniwersalna

Oprócz tego w zestawie znajdziemy: oczywiście sam odkurzacz Dreame, długą rurę, elastyczny adapter przedłużający, uchwyt na ścianę pozwalający powiesić odkurzacz, baterię i ładowarkę.

Specyfikacja techniczna odkurzacza bezprzewodowego Dreame R20

Dreame R20 dane techniczne

Specyfikację bezprzewodowego odkurzacza pionowego Dreame R20 zaczerpnęliśmy ze strony producenta. Oto najważniejsze parametry:

 • Moc ssania: 27000 Pa
 • Ilość obrotów silnika: 150000 obrotów na minutę
 • Pojemność zbiornika na kurz: 600 ml
 • Pojemność baterii: 2900 mAh
 • Waga: 1,67 kg
 • Typ filtra: E12 (ATH5)
 • Wymienny akumulator

Jak się odkurza Dreame R20?

Bezprzewodowy i pionowy odkurzacz Dreame R20 to sprzęt bardzo uniwersalny, który sprawdzi się na każdej powierzchni. Nie ważne czy macie płytki, panele, dywany, czy wykładziny. Wraz z odkurzaczem otrzymujemy aż 5 różnych końcówek, dzięki czemu odkurzanie na żadnej powierzchni nie stanowi dla niego wyzwania.

Odkurzanie Dreame R20

To co mi się najbardziej spodobało w odkurzaczu Dreame to podświetlenie szczotki. Korzystając z innych odkurzaczy, nie widziałem jak bardzo tego potrzebuje. I wcale nie chodzi tutaj o sprzątanie nocą. Niebieskie światło sprawia, że widać brud, którego normalnie się nie zauważa. Myślałem, że w wielu miejscach mam czystą podłogę, a okazywało się, wciąż jest na niej sporo kurzu! Podświetlenie i widoczność brudu sprawiają, że aż chce się odkurzać! Oczywiście oświetlenie pomoże również przy nocnym sprzątaniu, i sprzątaniu słabo oświetlonych miejsc.

Dreame R20 podświetlenie

Jeszcze słówko o głównej uniwersalnej szczotce. Jej kształt przypominający literę V sprawia, że nie zaplątują się na niej włosy. I to naprawdę działa! W tradycyjnych odkurzaczach zawsze po sprzątaniu czekało mnie wyciąganie włosów z końcówki. Dreame R20 sprawił, że ten problem zniknął. To jest super!

Odkurzacz z podświetleniem

Wraz z odkurzaczem otrzymujemy specjalny adapter, pozwalający na wyginanie rury (bądź samej końcówki). Po zgięciu rury (można też zablokować wybrany kąt) bez problemu wyczyściłem trudno dostępne miejsca np. przestrzeń pod łóżkiem. Zawsze czyszczenie tego miejsca wymagało odsuwania stelaża, a Dreame ten problem rozwiązał.

Dreame R20 odkurzanie

Odkurzacz Dreame posiada system automatycznego dostosowywania siły ssania, dzięki czemu sam zmienia moc w zależności od tego jak brudna jest odkurzana powierzchnia. Standardowo odkurzacz pracuje w trybie Eko, a jeżeli wykryje, że potrzebuje więcej mocy, to ją po prostu zwiększa. W tym automatycznym trybie odkurzacz może pracować około 70 minut. Bateria spokojnie wystarczy, aby odkurzyć nawet większe mieszkanie lub dom. Siła ssania jest satysfakcjonująca – bez problemu wystarcza, aby wciągnąć nawet cięższe zabrudzenia. Wystarczy jeden przejazd i brud znikna.

odkurzacz Dreame

Jeżeli uważamy, że potrzebujemy większej mocy, to możemy również samodzielnie uruchomić tryb Turbo. W nim bateria odkurzacza wystarcza na około 10 minut. Jednak w praktyce mało kiedy będziecie korzystać z tego trybu, bo inteligentne dostosowywanie siły ssania działa świetnie. Zarówno czas pracy w trybie Eko, jak i Turbo, to bardzo dobre wyniki, których nie powstydziły by się odkurzacze nawet 2x droższe.

Odkurzacz bezprzewodowy Dreame

Bateria odkurzacza bezprzewodowego Dreame R20 jest wyjmowana (można dokupić drugą i odkurzać nieprzerwanie przez dłuższy czas). Ładowanie o 0% do 100% trwa około 3 godziny i 30 minut.

Dreame R20 bateria

Warto wspomnieć, że do odkurzacza Dreame R20 wszystkie końcówki można podłączyć bezpośrednio lub z wykorzystaniem rury przedłużającej. To sprawia, że Dreame R20 jest naprawdę uniwersalną maszyną, która doczyści nie tylko wszystkie zakamarki w domu, ale również sprawdzi się w czyszczeniu auta. Końcówki odkurzacza wymienia się bardzo łatwo – nie trzeba ich mocno wciskać, ani używać siły, aby wyciągnąć.

Dreame R20

Porozmawiamy o “sercu” odkurzacza, czyli samej bazie. Na początek trzeba przyznać, że prezentuje się ona bardzo elegancko. Baza odkurzacza jest dość lekka – waży 1,67 kg. Nawet długie odkurzanie nas nie zmęczy. Wyzwaniem nie jest również podnoszenie odkurzacza, aby oczyścić mieszkanie z pajęczyn czy innych wysoko zalegających nieczystości.

Dreame R20 recenzja

Na ekranie wyświetlane są: procent pozostałej baterii oraz aktualna siła ssania. Zielony kolor oznacza niewielkie zabrudzenia, pomarańczowy – średnie, a czerwony – duże. Odkurzacz uruchamiamy naciskając spust na uchwycie. Dreame R20 pracuje, kiedy trzymamy go wciśniętego. Możemy również kliknąć przycisk z ikoną kłódki nad ekranem – wtedy odkurzacz będzie pracował nawet wtedy, kiedy nie trzymamy spustu. Przycisk pod ekranem pozwala samodzielnie zmienić siłę ssania.

Dreame R20 ekran

Ta informacja z pewnością ucieszy alergików. Pionowy odkurzacz bezprzewodowy Dreame R20 posiada 5-stopniowy filtr włącznie z HEPA, który zatrzymuje 99,95% roztoczy. Filtr można myć pod bieżącą wodą.

Dreame R20 czyszczenie

Pojemnik na kurz ma 600 ml i wydaje się niewielki. To jednak nie do końca tak działa. Brud w pojemniku jest dość “skompresowany”, a jednocześnie wysypywanie śmieci nie stanowi problemu – wystarczy odbezpieczyć pojemnik, a wszystkie śmieci same wypadną wprost do kosza. Czyszczenie zbiornika jest bardzo łatwe.

Dreame R20 głośność

Jeżeli chodzi o głośność Dreame R20, to jest ona standardowa dla odkurzaczy bezprzewodowych i wynosi 54 dB w trybie Eko i 67 dB w trybie Turbo. Można komfortowo i bez krzyczenia, rozmawiać z innymi osobami podczas odkurzania.

Dreame R20 hałas

Wraz z odkurzaczem otrzymujemy uchwyt ścienny będący również ładowarką. Całość wygląda bardzo “classy”.

Czy warto kupić odkurzacz Dreame R20?

Odkurzacz pionowy Dreame

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Dreame R20 to świetna i wyjątkowo wszechstronna maszyna. Sprawdzi się na każdym rodzaju podłóg. Do urządzenia dołączony jest pokaźny zestaw akcesoriów, dzięki czemu łatwo dotrzemy do trudno dostępnych miejsc i wyczyścimy również samochód, sofę, meble, krzesła itd.. Z okazji Black Week odkurzacz Dreame R20 do 30.11.2023 można kupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 1599 zł. Urządzenie zdecydowanie jest warte tych pieniędzy. Konkurencyjne firmy wyceniając odkurzacze o podobnych możliwościach nawet kilkukrotnie drożej.

Kup odkurzacz Dreame R20 w najlepszej cenie

Dreame R20 czy warto

Dzięki Dreame R20 sprzątanie staje się fajniejsze i wygodniejsze. Polecam każdemu.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne