Okulary do redukcji światła niebieskiego NoBlue

Okulary NoBlue opinie

Używacie komputera wieczorem? A może lubicie siedzieć na telefonie lub oglądać telewizję tuż przed spaniem? I niech zgadnę – potem macie problemy z zasypianiem?

Rozpoczynamy testy okularów do redukcji światła niebieskiego, które dociera do naszych oczu. Okulary produkuje firma NoBlue, a testowany przeze mnie model to NoBlue Black Orange. Podobnie będą działać również inne modele okularów wieczornych tej marki – modele różnią się jedynie kształtem oprawek.

Kup okulary NoBlue

Wpływ światła niebieskiego na bezsenność

Jeżeli tylko wpiszecie w Google “światło niebieskie bezsenność”, to zobaczycie setki badań naukowych mówiących o wpływie światła ekranów komputerów, telewizorów oraz telefonów na trudności z zasypianiem. Oto kilka z nich:

wpływ światła niebieskiego na problemy z zasypianiem

Poświęciłem chwilę na przejrzenie badań i dowiedziałem się, że niebieskie światło ekranów zaburza wydzielanie melatoniny, czyli hormonu regulującego nasz rytm dobowy. A to powoduje problemy ze snem.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby nieużywanie elektroniki kilka godzin przed spaniem. Ja niestety jestem pracoholikiem i często spędzam wieczory robiąc rzeczy na komputerze. Za to wieczorami, kiedy nie pracuje, często oglądam filmy razem ze swoją dziewczyną lub gram w gry. Wszystkie moje rozrywki są niestety przed ekranem wydzielającym niebieskie światło.

Okulary NoBlue opinie

Jednym z rozwiązań problemów z bezsennością, może być używanie okularów redukujących światło niebieskie docierające do naszych oczu. Nie mam zamiaru Wam przedstawiać okularów NoBlue jako “cudowne lekarstwo”, które na 100% rozwiąże problem bezsenności. Czy okulary redukujące światło niebieskie NoBlue Wam pomogą? Nie wiem, ale może warto spróbować. Może warto kilka razy je założyć na 3 godziny przed spaniem i sprawdzić czy zaśnięcie będzie łatwiejsze. Może NoBlue pozwoli Wam się uwolnić od leków nasennych. Może tak, a może nie. Trzymam kciuki, żeby tak było, ale nie jestem w stanie tego obiecać, bo insomnia może mieć różne przyczyny. Mogę za to napisać, że mi pomogły i dlatego powstał te artykuł. Odkąd zacząłem korzystać z okularów NoBlue, moje problemy z zasypianiem występują znacznie rzadziej niż wcześniej.

Jak się widzi w okularach NoBlue?

Zakładamy okulary NoBlue i… do naszych oczu nie dociera światło niebieskie. Okulary redukują 100% światła niebieskiego (dołączony jest nawet specjalny tester).

Po założeniu okularów zaczynamy widzieć na pomarańczowo. Zrobiłem kilka zdjęć porównawczych – jak wyglądają ekrany i świat, który nas otacza w okularach NoBlue i bez nich.

Światło niebieskie podczas grania w grę
Światło niebieskie podczas grania w grę
Redukcja światła niebieskiego
Obraz widziany w okularach NoBlue

Jak pewnie zauważyliście, wszystko w okół staje się pomarańczowe. Pewnie myślicie, że widzą w ten sposób nie da się nic robić, a tym bardziej oglądać! Jest to całkowicie błędne wrażenie. Po kilku sekundach nasze oczy przyzwyczajają się do nowej palety barw bez niebieskiego koloru.

Niebieskie światło laptop
Niebieskie światło od laptopa
Redukcja światła niebieskiego
Laptop widziany w okularach NoBlue

Z okularami NoBlue spędziłem kilka wieczorów. Korzystałem z nich pracując na komputerze, oglądając filmy, grając na konsoli oraz używając telefonu. Używanie NoBlue i brak światła niebieskiego nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Wszystko robi się wygodnie. Można też normalnie korzystać z funkcji mieszkania tj. robić herbatę. korzystać z tolaety itd.. wszystko widać… nie powiem, że “normalnie”, ale wzrok się szybko przyzwyczają i brak niebieskiego światła nie sprawia żadnego dyskomfortu.

Niebieskie światło od telefonu
Niebieskie światło od telefonu
Telefon redukcja światła niebieskiego
Telefon widziany w okularach NoBlue

Zastanawiałem się, czy są jakieś rzeczy na komputerze, które utrudni korzystanie z okularów NoBlue i… jedyne co mi przychodzi o głowy, to prace w których kluczowe znaczenie ma kolor. Myślę, że trudno będzie edytować zdjęcia, montować wideo i tworzyć animacje używając NoBlue. W okularach wszystko jednak jest pomarańczowe i może to utrudniać pracowanie na kolorach. W przypadku wszystkich innych prac i rozrywek, można z powodzeniem korzystać z okularów NoBlue.

Okulary NoBlue – jakość wykonania

Okulary do redukcji światła niebieskiego NoBlue są świetnie wykonane. Czuć wysoką jakość produktu. W zależności od upodobań, producent oferuje wiele kształtów oprawek. Dla osób które noszą okulary korekcyjne, a chciałyby skorzystać z redukcji światła niebiesko, przygotowano specjalne nakładki.

NoBlue tester

Wraz z okularami otrzymujemy hard case, ściereczkę do czyszczenia i tester światła niebieskiego.

ściereczka NoBlue

Okulary NoBlue – czy warto?

Cena okularów NoBlue to 165 zł. Jeżeli macie problemy z zasypianiem lub budzicie się w nocy, to sądzę, że warto wypróbować okulary NoBlue. Przejrzałem również opinie innych osób i firma NoBlue ma bardzo wiele zadowolonych klientów. Cena 165 zł za komfortowy sen wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Okulary redukujące światło niebieskie

Mi okulary NoBlue pomogły znacząco zredukować problemy z zasypaniem. Jeszcze raz jednak chciałbym zaznaczyć, że bezsenność może mieć wiele przyczyn. To, że okulary NoBlue pomogły mi, nie daje gwarancji, że pomogą również Wam. Ja jednak polecam spróbować.

Kup okulary NoBlue

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne